Факультет музичного мистецтва

Викладачі секції бандури і кобзарського мистецтва:

Єсипок Володимир Миколайович – Народний артист України, профессор. Викладач по класу бандури. Переможець та Лауреат Всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах у номінації бандурист-співак. Голова правління Національної спілки кобзарів України, голова та співголова оргкомітетів і журі Міжнародного конкурсу кобзарського мистецтва ім. Г. Хоткевича (м. Харків), Всеукраїнського конкурсу кобзарів та бандуристів ім. О. Вересая (м. Київ), Міжнародного конкурсу кобзарського мистецтва ім. Г. Китастого (м. Київ) та ін. Редактор та упорядник серії збірок репертуару бандуриста «Гей, вдарте в струни, кобзарі». Соліст Національного оркестру народних інструментів України. Закінчив Київську державну консерваторію ім. П. Чайковського. Активний громадський діяч. Автор програми курсу «Практичне кобзарство» та «Старосвітські кобзарські інструменти». Автор нової форми побутування кобзарсько-бандурної традиції – кобзарських літературно-музичних композицій, що на сьогодні є однією з найпоширеніших форм концертно-просвітницької діяльності українських бандуристів-кобзарів. Серед студентів та випускників В.М. Єсипка – понад десять Лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів виконавців на народних інструментах.

 

Брояко Надія Богданівна – Заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор. Громадський діяч, заступник голови Національної спілки кобзарів України, член оргкомітету та журі Міжнародного конкурсу кобзарського мистецтва ім. Г. Китастого (м. Київ). Закінчила Національну музичну академію України ім. П.І. Чайковського (клас бандури професора Сергія Баштана).  Лауреат І премії Всеукраїнського конкурсу бандуристів в м. Одеса, Лауреат Всеукраїнського фестивалю «Молоді голоси».  Викладала гру на бандурі в Харківському Інституті мистецтв, в Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника. Автор понад 30-ти наукових статей, посібників, монографій з історії, теорії та практики бандурного виконавства, в тому числі – «Теоретичні аспекти виконавської техніки бандуриста» (1997), «Методика навчання гри на бандурі» (2007). Виробила концепцію науково-теоретичного осмислення проблеми формування виконавської майстерності бандуристів, що ґрунтується на детальному аналізі специфіки звуковидобування на бандурі. Викладає клас бандури, історію та теорію кобзарського та бандурного виконавства, ряд інших фахових дисциплін. Серед студентів та випускників Н.Б. Брояко – понад десять Лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів виконавців на народних інструментах.

 

Чухрай Петро Павлович – бандурист-віртуоз, громадський діяч. Народний артист України (2000), професор з/н, зав. кафедрою бандури та кобзарського мистецтва.

Соліст і концертмейстер Національного оркестру народних інструментів України.

Член президії Національної спілки кобзарів України.

Народився 10 квітня 1950 р. в м. Луцьку. Закінчив КДК імені П.І. Чайковського у 1978 р. (клас народного артистка України, проф.
С. Баштана).

Працює в КНУКіМ з 1992 р. Викладач по класу бандури, ансамблю бандуристів. Серед студентів та випускників П. П. Чухрая – Лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів виконавців на народних інструментах (Маломуж Т. – народна артистка України, Береза Є. – заслужений артист України, Силенко Т. – заслужений артист України, Бублієнко О. – заслужена артистка України, Макуха Н. – лауреат республіканського конкурсу бандуристів, Кзьменко С., Кудряві Ірина та Наталя, Петренко О., Каспрук О., М. Кардаш, Н.Гладій – лауреати всеукраїнських конкурсів ).

Нагороди і відзнаки:

Лауреат І премія і нагорода за виконання класичних творів на Всесоюзного конкурсу виконавців на народних інструментах (м. Вороніж, 1973).

І премія Всесоюзного конкурсу виконавців на народних інструментах (м. Берлін, 1973).

Заслужений артист України 1981 р.

Народний артист України 2000р.

Почесна відзнака Міністерства культури України «За багаторічний внесок в розвиток культури».

 

Іваниш Андрій Андрійович – Заслужений артист України, доцент. Художній керівник капели бандуристів КНУКіМ, викладач по класу диригування, інстрментування та аранжування музики. Закінчив Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова (вчитель музики) і Національну музичну академію України ім. П. Чайковського (диригент симфонічного оркестру). Автор понад 50 обробок та аранжувань інструментальних творів для оркестру народної та популярної музики Національної радіокомпанії України. Член журі багатьох Всеукраїнських і обласних оглядів-конкурсів самодіяльних інструментальних колективів. Розробник навчально-методичного комплексу дисциплін: «Методика роботи з капелою бандуристів», «Фахова література», «Основи композиції», «Інструментування та аранжування музики», «Хорове аранжування та обробка народної музики», автор понад 10-ти статей у фахових виданнях. Серед випускників А. Іваниша – Лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів виконавців на народних інструментах.

 

 

 

Бокоч Василь Андрійович – доцент, народний артист України, український співак (ліричний баритон). Творчий шлях розпочав в 1961 році солістом Черкаського народного хору. У 1973 році закінчив Київську консерваторію за спеціальністю «Оперно-концертний співак» в класі професора Д. Явтушенка. По закінченні навчання працював солістом Київського оркестру народних інструментів під орудою Я. Орлова. Згодом – солістом Ансамблю пісні і танцю Київського військового округу. Потім – закордонна служба в Ансамблі групи військ в Німеччині. Вже понад чверть століття працює солістом Українського радіо. За цей час Василь Андрійович записав до фондів Українського радіо сотні творів української та зарубіжної класики композиторів І. Голяка, Б. Веселовського, Б. Олексієнка, Є. Черевченка, І. Карабиця, Б. Янівського,О. Білаша, І. Шамо (найбільше співпрацював з ним), В. Степурка, Я. Цегляра, В. Конощенка на вірші Б. Лепкого, В. Морданя, Л. Федорука, В.Юхимовича, Д. Луценка, Д. Павличка, Л. Татаренка, М. Сингаївського, В. Касьянова та інших. Останнім часом записав низку повстанських та стрілецьких пісень народної слави. Як оперний співак має у своєму доробку головну партію Довбуша в опері «Опришки» П. Омельчука. На «Укртелефільмі» знято три відеофільми за участю В. Бокоча: «Романси Юрія Ментуса», «Співає Василь Бокоч» та фільм «По пісні до батька». Побачило світ три аудіоальбоми - два в Канаді: «Концерт з Києва», «Дарую пісню з любов'ю» та один в Києві: «З любов'ю до рідного краю». Побував з концертами в багатьох країнах світу: Англія, Ірландія, Німеччина, США, Угорщина, тричі - в Канаді, двічі в Словаччині, в Польщі – на Всесвітньому фестивалі української пісні в Сопоті.

Підгорбунський Микола Анатолійович – кандидат історичних наук, доцент кафедри бандури та фольклору КНУКіМ. Закінчив Київський державний інститут культури і мистецтв (КНУКіМ). Захистив дисертацію на тему «Кобзарський рух в Україні (ХУІ – ХІХ ст.)» (2004), автор понад 20-ти наукових статей у фахових виданнях. Викладає «Історію та теорію виконавства (за фаховим спрямуванням)», «Методику викладання фаху (за фаховим спрямуванням)», «Історію української музики», «Історію зарубіжної музики», «Поліфонічні стилі і форми».

 

 

 

 

 

 

 

 

Курач Володимир Володимирович – український хоровий диригент, заслужений діяч мистецтв України. У 1981 році закінчив Дрогобицьке музичне училище (клас Є. Бернацької), у 1985 році — Київську консерваторію (клас М. Берденникова). З 1985 року — диригент Державної академічної хорової капели «Думка». З 1990 року працює диригентом Академічної чоловічої хорової капели України ім. Л. М. Ревуцького. З колективами гастролював у Польщі, Бельгії, Великій Британії, Іспанії, Португалії, Італії, Ізраїлі. У 2000–2012 роках був доцентом Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського (НМАУ). З 2012 року — професор кафедри бандури та кобзарського мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв (сьогодні – кафедра бандури та фольклору КНУКіМ), викладач по класу диригування, диригент – хормейстер капели бандуристів КНУКіМ. З вересня 2013 року - Художній керівник Академічної чоловічої хорової капели України ім. Л. М. Ревуцького.

 

 

Яницький Тарас Йосипович – Заслужений артист України, магістр музичного мистецтва. Бандурист-віртуоз, концертний виконавець, автор перекладів для бандури, обробок, інструментовок для  капели  і ансамблів бандуристів і наукових публікацій у фахових виданнях. Член Всеукраїнської музичної спілки, Всеукраїнської кобзарської спілки, Київського товариства “Лемківщина” імені Богдана-Ігоря Антонича. Дипломант Міжнародного конкурсу виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича (2001, Харків), володар Гран-прі ІІ міжнародного конкурсу кобзарського мистецтва імені Г. Китастого (2006, Київ). Лауреат Державної літературно-мистецької премії імені Івана Нечуй-Левицького (2006). Володар Гран-прі фестивалю-конкурсу працівників установ освіти м. Києва «Квітучі барви таланту» у номінації «Хоровий жанр» (2007). Лауреат I-ої премії Всеукраїнського конкурсу бандурного мистецтва ім. Остапа Вересая (2009, Конотоп). Дипломант I-го Всеукраїнського хорового фестивалю-конкурсу до 150-річчя від дня народження Б. Грінченка. (2013, Київ). Закінчив НМАУ ім. П.І. Чайковського з відзнакою. Брав участь у численних передачах на радіо і телебаченні. Має записи у фондах Національного радіо, Укртелебаченні та студії Укртелефільм, два компакт диски. Концертує з сольною програмою та в складі родинного квартету бандуристів Яницьких в Україні, Естонії, Росії, Болгарії, Угорщини, Словаччині, Німеччині, Польщі, Австрії, Франції, Іспанії, Португалії та ін.

Врублевський Володимир Анатолійович закінчив Донецьку музичну академію ім. С.С. Прокоф’єва (1996), Національну музичну академію України імені П.І. Чайковського по класу оперно-симфонічне диригування (2002, клас професора В. Гнедаша). З 1995 року працював диригентом Донецького національного академічного театру опери і балету імені А.Б. Солов’яненка. Поставив понад 15 оперних і балетних вистав, серед яких, в рамках українсько-французького проекту, перша в Україні постановка балету Ц. Пуні «Собор Паризької Богоматері», а також оперні постановки: М. Лисенко «Наталка Полтавка», С. Гулак-Артемовський «Запорожець за Дунаєм», В.А. Моцарт «Директор театру», Дж. Россіні «Шлюбний вексель», «Севільський цирюльник», Г. Доніцетті «Любовний напій», Дж. Верді «Набукко»; і балетні постановки: Ф. Аміров «Тисяча і одна ніч», Л. Мінкус «Дон Кіхот», Ед. Гріг «Пер Гюнт», К. Хачатурян «Чиполліно», Ц. Пуні «Собор Паризької Богоматері». Працював з провідними майстрами світової оперної сцени: Л. Шемчук, В. Лук’янець, Ю. Нечаєв, О. Гурець, Ф. Лівшиць, В. Черноморцев, І. Борко, М. Ілієв, М. Морі, Лю Канзіно, Л. Сантана, А. Вераменді, В. Писарєв, М. Цискарідзе, А. Волочкова, А. Уваров, О. Казакова.

 

Гончарук Олена Миколаївна – старший викладач кафедри, солістка Національної опери України (2008 – 2015), лауреат премії ім. Д. Луценка, співачка у стилі неокласики, голова та член журі міжнародних конкурсів, лауреат міжнародних конкурсів та фестивалів, педагог академічного та естрадного вокалу. Закінчила Національну музичну академію України ім. П. Чайковського та Київський національний університет культури і мистецтв. У репертуарі співачки партії: Наталки («Наталка Полтавка» М. Лисенка), Сюзанни («Весілля Фігаро» В.-А. Моцарта), Розалінди («Летюча миша» Й. Штрауса), Фраскіти, Мікаели («Кармен» Ж. Бізе), Стефано, Маргарити («Ромео і Джульєтта», «Фауст» Ш.Гуно), Віолетти, Аніни, Пажа («Травіата», «Ріголетто» Дж. Верді) та ін. Окрім оперних партій, у репертуарі є багато концертних арій, романсів, пісень українських та зарубіжних композиторів. У 2008 брала участь у Гастролювала у Бельгії, Нідерландах, Болгарії, Угорщині, Німеччині та інших країнах. Має записи на українському телебаченні та радіо. Веде активну педагогічну та наукову діяльність.​

 

 

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA