Факультет музичного мистецтва

      ​​

СЕКЦІЯ БАНДУРИ І КОБЗАРСЬКОГО МИСТЕЦТВА

ЄСИПОК ВОЛОДИМИР МИКОЛАЙОВИЧ – Народний артист України, профессор. Викладач по класу бандури. Переможець та Лауреат Всеукраїнського конкурсу виконавців на народних інструментах у номінації бандурист-співак. Голова правління Національної спілки кобзарів України, голова та співголова оргкомітетів і журі Міжнародного конкурсу кобзарського мистецтва ім. Г. Хоткевича (м. Харків), Всеукраїнського конкурсу кобзарів та бандуристів ім. О. Вересая (м. Київ), Міжнародного конкурсу кобзарського мистецтва ім. Г. Китастого (м. Київ) та ін. Редактор та упорядник серії збірок репертуару бандуриста «Гей, вдарьте в струни, кобзарі». Соліст Національного оркестру народних інструментів України. Закінчив Київську державну консерваторію ім. П. Чайковського. Активний громадський діяч. Автор програми курсу «Практичне кобзарство» та «Старосвітські кобзарські інструменти», а втор навчального посібника «Кобзарські та бандурні практики» (2017 р.). Автор нової форми побутування кобзарсько-бандурної традиції – кобзарських літературно-музичних композицій, що на сьогодні є однією з найпоширеніших форм концертно-просвітницької діяльності українських бандуристів-кобзарів. Серед студентів та випускників В.М. Єсипка – понад десять Лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів виконавців на народних інструментах.

 

БРОЯКО НАДІЯ БОГДАНІВНА – Заслужений діяч мистецтв України, кандидат мистецтвознавства, професор. Громадський діяч, заступник голови Національної спілки кобзарів України, член оргкомітету та журі Міжнародного конкурсу кобзарського мистецтва ім. Г. Китастого (м. Київ). Закінчила Національну музичну академію України ім. П.І. Чайковського (клас бандури професора С. Баштана). Лауреат І премії Всеукраїнського конкурсу бандуристів в м. Одеса, Лауреат Всеукраїнського фестивалю «Молоді голоси». Викладала гру на бандурі в Харківському Інституті мистецтв, в Прикарпатському університеті ім. В. Стефаника. Автор понад 30-ти наукових статей, посібників, монографій з історії, теорії та практики бандурного виконавства, в тому числі – «Теоретичні аспекти виконавської техніки бандуриста» (1997), «Методика навчання гри на бандурі» (2007), «Теорія і практика бандурного виконавства» (2017). Виробила концепцію науково-теоретичного осмислення проблеми формування виконавської майстерності бандуристів, що ґрунтується на детальному аналізі специфіки звуковидобування на бандурі. Викладає клас бандури, історію та теорію кобзарського та бандурного виконавства, ряд інших фахових дисциплін. Серед студентів та випускників Н.Б. Брояко – понад десять Лауреатів Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів виконавців на народних інструментах.

ІВАНИШ АНДРІЙ АНДРІЙОВИЧ – Заслужений артист України, доцент. Художній керівник капели бандуристів КНУКіМ, викладач по класу диригування, інстрментування та аранжування музики. Художній керівник і головний диригент оркестру народних інструментів Національної музичної академії України ім. П.І. Чайковського (із 2014-го р.). Закінчив Національний педагогічний університет ім. М. Драгоманова і Національну музичну академію України ім. П.І. Чайковського (диригент симфонічного оркестру). Автор понад 50 обробок та аранжувань інструментальних творів для оркестру народної та популярної музики Національної радіокомпанії України; автор унікального навчального практикуму для студентів вищих мистецьких навчальних закладів «Аранжування та перекладення для капели бандуристів» (у трьох частинах, 2017 р.). «Член журі багатьох Всеукраїнських і обласних оглядів-конкурсів самодіяльних інструментальних колективів. Розробник навчально-методичних комплексів дисциплін: «Методика роботи з капелою бандуристів», «Фахова література», «Основи композиції», «Інструментування та аранжування музики», «Хорове аранжування та обробка народної музики», автор понад 10-ти статей у фахових виданнях. Серед випускників А. Іваниша – Лауреати Міжнародних та Всеукраїнських конкурсів виконавців на народних інструментах.

 

БОКОЧ ВАСИЛЬ АНДРІЙОВИЧ – народний артист України, український співак (ліричний баритон). Творчий шлях розпочав в 1961 році солістом Черкаського народного хору. У 1973 році закінчив Київську консерваторію за спеціальністю «Оперно-концертний співак» в класі професора Д. Явтушенка. По закінченні навчання працював солістом Київського оркестру народних інструментів під орудою Я. Орлова. Згодом – солістом Ансамблю пісні і танцю Київського військового округу. Потім – закордонна служба в Ансамблі групи військ в Німеччині. Вже понад чверть століття працює солістом Українського радіо, записав до фондів Українського радіо сотні творів української та зарубіжної класики композиторів І. Голяка, Б. Веселовського, Б. Олексієнка, Є. Черевченка, І. Карабиця, Б. Янівського,О. Білаша, І. Шамо, В. Степурка та інших. Останнім часом записав низку повстанських та стрілецьких пісень. Як оперний співак має у своєму доробку головну партію Довбуша в опері «Опришки» П. Омельчука. На «Укртелефільмі» знято три відеофільми за участю В. Бокоча: «Романси Юрія Ментуса», «Співає Василь Бокоч» та фільм «По пісні до батька». Побачило світ три аудіоальбоми - два в Канаді: «Концерт з Києва», «Дарую пісню з любов'ю» та один в Києві: «З любов'ю до рідного краю». Побував з концертами в багатьох країнах світу: Англія, Ірландія, Німеччина, США, Угорщина, Канада, Словаччина, Польща та ін.

КУРАЧ ВОЛОДИМИР ВОЛОДИМИРОВИЧ – український хоровий диригент, заслужений діяч мистецтв України. У 1981 році закінчив Дрогобицьке музичне училище (клас Є. Бернацької), у 1985 році – Київську консерваторію (клас М. Берденникова). З 1985 року — диригент Державної академічної хорової капели «Думка». З 1990 року працює диригентом Академічної чоловічої хорової капели України ім. Л. М. Ревуцького. З вересня 2013 року - Художній керівник Академічної чоловічої хорової капели України ім. Л. М. Ревуцького. З колективами гастролював у Польщі, Бельгії, Великій Британії, Іспанії, Португалії, Італії, Ізраїлі. У 2000–2012 роках – доцент Національної музичної академії України імені П. І. Чайковського (НМАУ). З 2012 року – професор кафедри бандури та кобзарського мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв, кафедра бандури та фольклору КНУКіМ, викладач по класу диригування, диригент – хормейстер капели бандуристів КНУКіМ.

 

 

ЯНИЦЬКИЙ ТАРАС ЙОСИПОВИЧ – Заслужений артист України, магістр музичного мистецтва. Бандурист-віртуоз, концертний виконавець, автор перекладів для бандури, обробок, інструментовок для капели і ансамблів бандуристів, наукових публікацій у фахових виданнях. Член Всеукраїнської музичної спілки, Всеукраїнської кобзарської спілки, Київського товариства “Лемківщина” імені Богдана-Ігоря Антонича. Дипломант Міжнародного конкурсу виконавців на українських народних інструментах ім. Гната Хоткевича (2001, Харків), володар Гран-прі ІІ міжнародного конкурсу кобзарського мистецтва імені Г. Китастого (2006, Київ). Лауреат Державної літературно-мистецької премії імені Івана Нечуй-Левицького (2006). Володар Гран-прі фестивалю-конкурсу працівників установ освіти м. Києва «Квітучі барви таланту» у номінації «Хоровий жанр» (2007). Лауреат I-ої премії Всеукраїнського конкурсу бандурного мистецтва ім. Остапа Вересая (2009, Конотоп). Дипломант I-го Всеукраїнського хорового фестивалю-конкурсу до 150-річчя від дня народження Б. Грінченка. (2013, Київ). Закінчив НМАУ ім. П.І. Чайковського з відзнакою. Брав участь у численних передачах на радіо і телебаченні. Має записи у фондах Національного радіо, Укртелебаченні та студії Укртелефільм, два компакт диски. Концертує з сольною програмою та в складі родинного квартету бандуристів Яницьких в Україні, Естонії, Росії, Болгарії, Угорщини, Словаччині, Німеччині, Польщі, Австрії, Франції, Іспанії, Португалії та ін.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​