Кафедра народнопісенного і хорового мистецтва

Кафедра народного хорового співу (нині кафедра народнопісенного і хорового мистецтва), створена 1972 року, стала першою в Україні в структурі вищих мистецьких навчальних закладів, де було розпочато підготовку фахівців з вищою освітою в галузі народного музичного мистецтва за напрямками виконавської (диригентів народного хору, співаків з народною манерою виконання) та науково-педагогічної діяльності (викладачів фахових дисциплін).

Завдяки плідній діяльності відомих діячів науки та мистецтв, засновників кафедри: фольклориста-музикознавця, професора А.І. Гуменюка (першого завідувача кафедри), відомого хорового диригента, заслуженого артиста України, доцента В.І. Суржі і, безумовно, одного із глибоких знавців народно-музичних традицій, народного артиста України, багаторічного завідувача кафедри професора С.Є. Павлюченка, кафедра стала провідною навчально-методичною структурою в системі вищих навчальних закладів культури і мистецтв нашої країни.

Кафедра здійснює навчання студентів за напрямком «Мистецтво», освітньо-кваліфікаційного рівня «Бакалавр музичного мистецтва» за спеціалізаціями:

·         «Хорове диригування (народний хор)» – кваліфікації: «Бакалавр музичного мистецтва: Диригент хору (народного), артист хору, соліст, викладач»;

·         «Народний спів» – кваліфікації: «Бакалавр музичного мистецтва: Артист-вокаліст (соліст), артист хору, викладач, керівник вокального ансамблю».

Сьогодні навчальний процес на кафедрі і викладання фахових дисциплін забезпечують висококваліфіковані знані в Україні фахівці: народні і заслужені артисти України, кандидати мистецтвознавства і педагогічних наук, відомі українські диригенти і вокалісти – практики, що об’єднуються у дві кафедральні секції: секцію хорового мистецтва і секцію народнопісенного мистецтва. Вагомий внесок у навчальний процес кафедри і здійснення кафедральних мистецьких проектів вносять концертмейстери. Провідними творчими колективами кафедри сьогодні є український народний хор імені Станіслава Павлюченка і вокальний ансамбль «Ad libitum» (художній керівник і головний диригент – кандидат мистецтвознавства, професор Олена Скопцова).

Адреса кафедри: вул. Чигоріна, 20, каб. 53, тел.: (044) 285-83-34.

Олена Михайлівна Скопцова – завідувач кафедри народнопісенного і хорового мистецтва факультету музичного мистецтва КНУКіМ, завідувач секції хорового мистецтва, кандидат мистецтвознавства, професор КНУКіМ, художній керівник та головний диригент Українського народного хору ім. Станіслава Павлюченка. Художній керівник лауреата Міжнародних конкурсів дівочого гурту «Червоні маки» (ансамблю МВС України). Член журі конкурсів, фестивалів вокального та хорового мистецтва: «Дельфійські ігри», «Art-весна», «Київська муза», «Київ різдвяний», ІІ Міжнародного конкурсу вокальних ансамблів імені Д. Бортнянського. Організатор Всеукраїнських семінарів-практикумів, активний учасник майстер-класів з хорового мистецтва. Бере участь в організації концертів, телевізійних програм «Наша пісня», «Мамо, вічна і кохана», «Шевченківський вечір», «Моя любов», «Ми діти твої, Україно!». У 2003 р. відзначена Подякою Київського міського голови О. Омельченка, у 2012 р. – Подякою Міністерства культури України «За вагомий особистий внесок у підготовку висококваліфікованих фахівців народного хорового мистецтва, багаторічну плідну творчу діяльність».