КАЗКОВА ПОДОРОЖ ДО МУЗЕЮ ІГРАШКИ

«Державний музей іграшки разом з провідними українськими виробниками ялинкових прикрас запрошує на Новорічну виставку "Алхімія свята"!» - таку об’яву побачили студенти першого курсу кафедри академічного хорового та інструментального мистецтва – учасники академічного хору «ANIMA» - і стали ініціаторами екскурсії у дитинство під час першої частини ознайомчої практики.

Отже разом із керівником практики асистентом кафедри п. Тетяною Горобець студенти групи ТД-17 рушили до Державного музею іграшки. Екскурсія була не тільки новорічно-святковою пригодою, але й пізнавальним і цікавим квестом. Студенти дізналися, що музей іграшки в Києві було засновано у 2005 році. Основою музейного зібрання є унікальна колекція іграшок, відлік часу якої йде з 30-х років минулого століття і до сьогодення. Загальна кількість експонатів складає понад 15 тисяч найменувань, які вміщує в себе невеликий за площею музей – всього близько 170 кв. метрів! Серед цих експонатів: промислові зразки іграшок 30-х – 90-х років ХХ ст.; неповторні авторські зразки іграшок; єдине в Україні зібрання настільно-друкованих ігор; надзвичайно барвиста колекція української народної іграшки.

В трьох основних виставкових залах першокурсники – кнукімівці побачили близько 2 тисяч різноманітних іграшок, об’єднаних за трьома темами: «Історія іграшки», «Українська народна іграшка», а також зала змінної експозиції, яка напередодні різдвяно-новорічних свят була присвячена саме цій чаруючий тематиці.

Окрім новорічних старих і нових іграшок і ялинкових прикрас різноманітних виробників музиканти – академісти змогли помилуватися переглядом перлин музейних фондів та експозиції, якими вважаються лялька ХІХ ст. і пупс-африканець родини академіка Олександра Богомольця, ялинка з курячого пір’я роботи Софії Зими, діюча модель парового двигуна, трансформер «Від коня до трактора» (40-ї роки ХХ ст.), піонерська залізниця (1954 рік).

Щорічно музей приймає близько 20-ти тисяч відвідувачів. Це, переважно, учні та студенти, а також їх батьки, дідусі і бабусі. Зрозуміло, що музей викликає безсумнівний інтерес як у наймолодших відвідувачів, для яких світ іграшки є природнім, так і для дорослих, які отримують змогу потрапити у дитинство. Ось із такими приємними емоціями і враженнями від перегляду цікавої експозиції залишали студенти – першокурсники ФММ КНУКіМ Державний музей іграшки, що у Києві! Новий рік вже на порозі! Усіх із святами!