ВІДГОМІН НОВОРІЧНИХ СВЯТ

Новорічно-різдвяні концерти музикантів – кнукімівців для дітлахів і школярів м. Києва вже стали традицією. І навіть після зустрічі нового року, коли починається навчальний семестр у школах, святковий настрій ще довго панує: до Водохреща ще колядують, віншують щастям, здоров’ям, вітають із прийдешніми святами.

Такий гарний настрій створювали глядачам протягом свят учасники фольклорного ансамблю «Кралиця» кафедри народнохорового мистецтва та фольклору ФММ КНУКіМ (керівник – заслужений працівник культури України професор Іван Сінельніков). Один із таких концертів відбувся у Дошкільному навчальному закладі № 569 компенсуючого типу для розумово відсталих дітей м. Києва. «Сьогодні співали для найщиріших глядачів – діточок ДНЗ №569», - так описали свої враження від виступу краличани. Безпосередність публіки – так званих «дітей сонця» – надзвичайно вразила кнукімівських фольклористів: дітки із задоволенням гралися із артистами, обіймали їх, співали колядки і танцювали українські народні танці, і постійно посміхалися. Від їх щирих посмішок ставало тепло на душі, вірилося, що світле свято Різдва усім принесло мир, спокій і добро!

А другий новорічно-різдвяний концерт за участі фольклорного ансамблю «Кралиця» відбувся у загальноосвітній школі №291 Дарницького району нашої столиці. Ця школа є із поглибленим вивченням іноземних мов, однак свої рідні традиції тут міцно підтримують, тому на концерті за участі «Кралиці» було багато дітлахів і вчителів. Уся аудиторія хором співала із учасниками ансамблю українські народні колядки і щедрівки, плескала у долоні в такт кралицьких жартівливих пісень, бажаючи навіть танцювали із кнукімівськими фольклористами на сцені.

Свята закінчилися, але фольклористи КНУКіМ із задоволенням дарують своє мистецтво усім бажаючим долучитися до народної музики, танцю, співу!