ЯНГОЛЬСЬКІ ПЕРЕДЗВОНИ

Нещодавно в Києві відбувся вже традиційний УІІ-й Всеукраїнський фестиваль колядок і щедрівок «Різдвяні передзвони». Сотні співаків виступили під зводами Києво-Печерської Лаври. Послухати святкові різдвяні піснеспіви зібралося багато киян і гостей столиці – у Трапезній церкві Лаври не було вільного місця.

У фестивалі різдвяних співів взяли участь не лише київські хорові колективи, але із інших місць України. Музичні багатоголосні переливи наповнювали увесь простір храму духом свята і піднесення.

Перед багаточисельною публікою виступили хор храму на честь ікони Божої Матері «Живоносне Джерело», дитячий хор «Ластівка», академічний міський камерний хор «Винниця», київський дитячий театр пісні «Ладоньки», хор Київських духовних шкіл, дитячо-юнацький хор Спасо-Преображенського кафедрального собору м. Вінниця.

Яскравою сторінкою фестивалю став виступ академічного хору «ANIMA» кафедри академічного хорового та інструментального мистецтва ФММ КНУКіМ. Під керівництвом заслуженої артистки України професора Наталії Кречко наш студентський хор підготував різноманітну програму із українських народних колядок і щедрівок в обробці для академічного хору.

Протягом майже трьох годин фестивального концерту дитячі та дорослі професійні хори заспівали десятки колядок і щедрівок, як в академічному, так і в народному виконанні. Загалом понад 250 вокалістів взяли участь у фестивалі. Виконувалися як відомі і популярні, так і маловідомі старовинні зимові пісні. Красиві голоси, різдвяні зірки – традиційні атрибути колядників і яскраві костюми створювали святковий настрій.

Традиційно слухачі концерту змогли взяти участь у справі милосердя – кошти, зібрані на фестивалі пішли на допомогу у складному лікуванні онкохворому хлопчику Андрію із Житомирської області. Його чекає важка операція, тож, сподіваємося небайдужість фестивальної спільноти, до якої долучилися і учасники академічного хору «ANIMA» КНУКіМ із своїм керівником п. Наталією Кречко, допоможе хлопчику подолати важку недугу. У Різдвяні свята відбуваються дива! Сподіваємося, на наступний фестиваль «Різдвяні передзвони» житомирський Андрійко зможе приїхати сам, а кнукумівці - музиканти із задоволенням для нього поспівають!