ФЕСТИВАЛЬНА ПЕРЕМОГА

Нещодавно у чарівному місті Лева відбувся Міжнародний фестиваль – конкурс культури і мистецтв «Українська коляда – 2018», в якому взяли участь артисти з багатьох куточків України, Білорусі і Польщі. Не скористатися можливістю побувати у святкові дні в старовинному українському місті, що є фактично музейною скарбницею під відкритим небом, а також вкотре випробувати свої творчі амбіції не змогли учасники знаного кнукімівського фольклорного ансамблю «Кралиця».

Разом із своїм засновником і керівником – заслуженим працівником культури України професором Іваном Сінельніковим – фольклористи КНУКіМ вирушили у столицю Західної України.

Мета «Української коляди» – відроджувати, зберігати, а також розвивати національну культуру й мистецькі традиції. Також фестиваль-конкурс традиційно є місцем, де музиканти можуть представити себе, встановлювати творчі контакти та створювати добрі умови задля розвитку і підтримки дитячо-юнацької творчості в Україні.

Подія відбувалася у Львівському Палаці культури імені Гната Хоткевича. Тут можна було побачити вертепи, хореографічні постановки й театральні виступи, почути автентичні колядки та щедрівки, художнє читання та майстерно виконану інструментальну музику, а також спостерігати естрадно-хореографічні сценки з усіх куточків нашої країни. Ще в програмі фестивалю – конкурсу містилися екскурсії Львовом та знайомство з різдвяними традиціями Львівщини.

Під час фестивалю-конкурсу «Українська коляда - 2018» у Львові учасники – солісти, дуети та ансамблі – змагалися за нагороди. Глядачі (а вхід на усі конкурсні прослуховування і гала-концерт фестивалю – конкурсу був вільним) змогли побачити різні жанри вокального, хореографічного, а також оригінального мистецтва.

Кілька фестивальних днів були для нашої «Кралиці» надзвичайно насиченими: наш славний фольклорний ансамбль взяв участь у конкурсній програмі фестивалю і заспівав заявлені на конкурс колядки «Як сів Ісус Христос та й вечеряти» з Чернігівщини і місцеву, львівську «Ой там у садку». Виступ краличан настільки зацікавив поважне журі, що на прохання його голови «Кралиця» заспівала ще кілька колядок із інших регіонів України. Закінчення конкурсного виступу наших фольклористів журі вітало оплесками стоячі! Гран-Прі конкурсу, яке наш ансамбль отримав на Гала-концерті, стало логічним підтвердженням майстерності кнукімівських фольклористів!

А ще під час фестивальних днів краличани встигли насолодитися красою міста Лева під час кількох екскурсій історичним центром міста і його визначними пам’ятками. Не забули також про колег – і завітали із новорічно-різдвяними віншуваннями до Львівської філії КНУКіМ – радо поспілкувалися із викладачами і співробітниками філії, заколядували, подякували за гостинність, адже мешкала «Кралиця» усі фестивальні дні у гуртожитку філії. А також домовилися про продовження творчого спілкування студентів філії і киян навесні. Завітали також і у Львівський коледж культури і мистецтв і також домовилися про подальшу співпрацю із цьогорічними випускниками коледжу.

А ще багато гуляли святковими вулицями Львова, взяли участь у вуличному фестивалі колядних колективів, побували на святі Василя і Маланки на Львівській телерадіокомпанії. Надзвичайно насиченими і емоційними були фестивальні дні для фольклористів КНУКіМ!

Вітаємо кнукімівську «Кралицю» і Івана Григоровича Сінельнікова з перемогою! А від «Кралиці» щиро дякуємо керівництву КНУКіМ і Львівської філії КНУКіМ за підтримку і можливість побувати у Львові і взяти участь у міжнародному фестивалі!