РОЗКОЛЯДА НА СХОДІ

Із початком подій на Сході було створено надзвичайно потужний мистецький проект «Народна філармонія», керує яким невтомна випускниця ФММ КНУКіМ заслужена артистка України Руслана Лоцман. Своїми концертами волонтери – учасники цієї філармонії підтримують дух українських воїнів на Сході.

Наприкінці січня героїчні дівчата філармонійного батальйону в два тури виконали патріотично-просвітницьку місію на Донбасі. 5 концертів для дітей - сиріт Луганщини та Донеччини спільно з волонтерською сотнею «Доброволя» дала солістка Національної філармонії України, кандидат мистецтвознавства, виколадач кафедри народнохорового мистцетва та фольклору Тетяна Школьна зі своїми студентами ФММ КНУКІМ (гурт «Фреш Фольк») та Володимиром Польовчиком (супер-цимбали!).

Студентки – фольклористки КНУКіМ – учасниці тріо «Фреш Фольк» магістрантка Анна Лукащук і студентки 4-го курсу Тетяна Біланюк і Діана Пукало – із радістю відгукнулися на пропозицію свого викладача п. Тетяни Школьної взяти участь у різдвяно-новорічних концертах у будинках для дітей з вадами розвитку Сходу України. Непрості сучасні геополітичні умови, бездоріжжя, відсутність стабільного фінансування, - все це реалії, в яких виживають сьогодні ці діти. Додамо також нагальну необхідність у спілкуванні у цих дітей, вони потребують посиленої уваги, позитивних емоцій!

Наші фольклористи привезли для цих діточок казковий ляльковий вертеп і солодкі подарунки! Вертепні ляльки, історія про народження Ісуса, що супроводжувалася співом українських народних колядок, надзвичайно захопили дітей. Вони намагалися доторкнутися до ляльок, артистів, із радістю із ними обіймалися, танцювали у хороводах, гралися в народні ігри.

Найприємніше те, що ці заходи від душі надовго житимуть в серцях і артистів, і глядачів, надихатимуть нас на перемогу і світле майбуття. І це найвища нагорода за цю справу, дякуємо всім! Слава Україні!