ПЕТРОВІ АНДРІЙЧУКУ – 60!

Нещодавно в Будинку культури заводу «Арсенал», з 14-ї до 18-ї години віддавали шану маестро. Вітали ювіляра діячі культури, урядовці, хорові колективи Києва і регіонів, друзі і побратими. Зразковий народний ансамбль пісні і танцю «Дарничанка», керівником якого є професор Андрійчук вже 40 років (і ця дата також є ювілейною!), в цей день був основною діючою особою на сцені. Окрім «Дарничанки» мистецький доробок ювіляра представив студентський оркестр народної і популярної музики КНУКіМ, який своїми виступом розпочав святковий концерт. Музичні твори у виконанні кнукімівців – інструменталістів були схвально прийняті фаховою публікою в залі.

Ювіляр Петро Андрійчук – знана постать в мистецькому середовищі Києва і всієї України. Заслужений працівник культури України, професор кафедри академічного хорового та інструментального мистецтва факультету музичного мистецтва КНУКіМ, секретар Всеукраїнської музичної спілки, голова і член журі багатьох Всеукраїнських і Міжнародних конкурсів і фестивалів хорового мистецтва, активний, невтомний і багатогранний громадський діяч. На честь ювілею Петра Андрійчука було нагороджено пам'ятною медаллю «За збереження національних традицій», а також за активну творчу діяльність, відданість Українському мистецтву, високий професіоналізм, людяність і патріотизм та у зв’язку з 60–річчям з Дня народження нагороджено відзнакою «Сильному духом».

Інтернет-мережа вибухнула словами пошани і вдячності за спілкування на честь ювіляра. Ось деякі з них: «Відчуваю неймовірну відповідальність за свою участь у відзначенні досягнень за роки життя цієї обдарованої Богом людини: талановитого музиканта, хормейстера, видатного організатора мистецьких заходів. Всі таланти, які бувають у людини, вони в першу чергу притаманні Петру Олександровичу, працездатність - невтомна, доброта - вражаюча, людяність - безмежна, любов до України - до глибини серця, і все інше незвичайно особливе, недосяжне для інших. Всі відзнаки, звання, посади Петра Олексадровича здаються в цей день дрібнотою в порівнянні з любов`ю всіх, хто знає цю славну людину. Але ще більші досягнення, успіх і слава чекають його в майбутньому. Так має бути. Многая лєта, МАЕСТРО». (Віталій Корж)

«Петро Андрійчук - світоч національного музичного та хорового мистецтва, вірний син українського народу, оберіг національної ідентичності, що невтомно живить наш Код «програмним забезпеченням» рідної української пісні вищого ґатунку... Здоров'я йому, наснаги та довгих років життя!» (Василь Панченко)

«… відбувся концерт з нагоди ювілею заслуженого працівника культури України, професора Петра Олександровича Андрійчука. Шановний Учителю! Дякую Вам за те, що зустрілися на моєму життєвому шляху. Ви вчили нас не лише майстерності оволодіння інструментом, а й життєвої мудрості. Ваші настанови й сьогодні допомагають нам здобували нові вершини. Многая літа!» (Тетяна Сідлецька)

«Шановний Петре Олександровичу! Вітаю знаного Маестро, справжнього патріота, пропагандиста української пісні, Людину з великою душею та щирим серцем з ювілеєм! Нехай збудуться всі побажання, які звучали в Вашу адресу у ці святкові дні!» (Ірина Когут)

Дякую, Учителю, за чудовий концерт і неймовірні емоції, які Ви нам сьогодні дарували з нагоди свого юнацького ювілею! Володимир Зубицький, Анатолій Паламаренко і багато інших знаменитостей прийшли Вас привітати! Щаслива, що була присутня на цьому святі у їхньому товаристві! Многая Вам літа!» (Наталія Марчук)

«… Як добре, коли людина робить з любов'ю свою справу, живе нею. Саме таким і є ювіляр Петро АНДРІЙЧУК. Професіонал, Патріот, Постать. Петра Олександровича - професора Київського національного університету культури і мистецтв, заслуженого працівника культури України вітали колеги - хормейстри з усієї України та деяких країн світу, Київський академічний театр українського фольклору "Берегиня", Всеукраїнське товариство "Просвіта", земляки з рідної Тернопільщини та багаточисельні колеги і представники громадскості - шанувальники його творчості. Серед яких і Герой України, народний артист Анатолій Паламаренко, народний артист України Володимир Зубицький, державні і громадські діячі, студенти і учні, представники окремих ЗМІ… Прикро, що це високохудожнє дійство не доступне мільйонам телеглядачів та радіослухачів...В той час, коли на всіх телеекранах - суцільне сміття і полова…» (Микола Рудаков)

Долучаємося і ми до хору голосів, що співають «Многая літа!» нашому ювілярові. Шановний Петре Олександровичу! Факультет музичного мистецтва КНУКіМ щиро вітає Вас із ювілеєм, зичимо Вам здоров’я міцного, шани від людей, добрих друзів і кохання!