Факультет музичного мистецтва

         ​​

ВАРЕНИКИ – ШОСТКА – ФЕСТ - 2018

У 2016 році Шосткінським вищим професійним училищем (директор Олександр Гурба) був заснований Фестиваль вареників. Захід став доброю традицією, об'єднуючи з кожним роком все більше учасників.

Другий фестиваль почався в грудні 2017 року і проходив в кілька етапів з 6 грудня 2017 року по 24 січня 2018 року. На кухні ВПУ в майстерності готувати вареники змагалися понад 30 команд. У їх числі - представники 11 училищ, школи, військовослужбовці, а також метри кулінарії - викладачі навчальних закладів та представники ресторанних закладів. Цього року учасники були не тільки з Шостки та району, а й з Конотопа, Лебедина, Реутинцях, Зноб-Новгородського, Краснопілля, Сум, Києва.

Журі оцінювало смакові якості, органолептичні показники страв, оригінальність подачі, творчий підхід, дотримання санітарних норм, захист роботи. Журі оцінювало не тільки зовнішній вигляд і смак приготованого блюда, але і те, наскільки творчо учасники підійшли до процесу його приготування і подачі, а також до презентації своєї команди.

У середу, 24 січня, в Центрі естетичного виховання «Юність» відбувся гала-концерт, в ході якого нагородили переможців. В ході гала-концерту Фестивалю виявилося, що конкурсанти не тільки талановиті кулінари, але і артисти, які підготували і представили оригінальні тематичні номери. У залі зібралися вболівальники, однокласники і одногрупники, колеги, друзі, рідні та близькі конкурсантів, представники міської влади, депутатського корпусу, громадськості.

Незважаючи на те, що фестиваль ще не має великої історії, він вийшов масштабним і видовищним і швидко завоював симпатію шосткінців, адже вареники - одна з візитних карток української кухні, що має незліченну кількість варіацій і є улюбленою стравою більшості жителів нашої країни самого різного віку.

«Сьогодні в Києві морозець. Вдягайтесь тепліше. На годиннику 7:30і ми вирушаємо в Шостку», - так початок свєї подорожі до Шостки описали у Фейсбуці учасники фольклорного ансамблю «Кралиця» КНУКіМ під керівництвом заслуженого працівника культури України Івана Сінельнікова. Молодший склад колективу був запрошений на фестиваль як почесний гість концертної гала-програми.

«Сьогодні "Кралицю" (а саме наш невеличкий гурт у складі другого і першого курсу) зустрічала Шостка! Це був щорічний фестиваль «Вареник - Шосткаfest» Дякую моїм ТФ-36. Було весело!» - так свої емоції від цікавого концерту і загалом фестивалю описала у Фейсбуці учасниця «Кралиці» Софія Рубан, супроводжуючи свій текст хештегами: #кнукім #фмм #knukim #кралиця #практика.

Краличани подарували своє мистецтво шосткінцям: співали українських народних пісень, колядок і щедрівок, демонстрували народні танці. Щира атмосфера і гостинність господарів вразили кнукімівців! Ми вдячні Шостці за гостини і, сподіваємося, це була не остання наша зустріч!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​