«ПОРИ РОКУ» МАЕСТРО САМОФАЛОВА

В Національній Філармонії України відбувся ювілейний концерт Народного артиста України, професора КНУКіМ Вячеслава Михайловича Самофалова. Знаний далеко за межами України Маестро понад 25 років є солістом – інструменталістом Національної філармонії України, а також відомим диригентом і композитором.

Свій 55-річний ювілей Маестро святкував на філармонійній сцені виконанням авторського хорового циклу «Пори року». Музика у поєднанні із інсценізацією та читацькою майстерністю і глибиною Героя України Анатолія Паламаренка створили на сцені неповторне дійство!

Окрасою концертної програми стала участь у ньому творчих колективів факультету музичного мистецтва КНУКіМ: український народний хор імені Станіслава Павлюченка кафедри народно-хорового мистецтва та фольклору (художній керівник та головний диригент – кандидат мистецтвознавства доцент Олена Скопцова) співав під майстерним диригуванням автора і ювіляра В’ячеслава Самофалова; а студентський академічний хор «ANIMA» кафедри академічного хорового та інструментального мистецтва виконав дві частини із циклу В. Самофалова «Пори року» під керівництвом художнього керівника і головного диригента колективу – заслуженої артистки України професора КНУКіМ Наталії Кречко.

«В’ячеслав Самофалов має добрий смак і надзвичайно високий професійний рівень. Сама тема твору «Пори року» - це вагомий пласт в українській фольклористиці. У творі автор відбив характер народності давніх часів, вразив глибинним проникненням в українську народну пісню, яку він вдало інтерпретував через поліфонію. Поліфонія взагалі притаманна українській пісенності. Вітаю автора з надзвичайно талановитим твором і впевнений, що у нього велике майбутнє», - так кілька років тому описав свої враження від твору ювіляра видатний український композитор Євген Станкович (газета «Ірпінський вісник», № 47, 27.11.2015).

«Відіграв, продиригував, відзвітував своєю вулканічною енергією народний артист України, соліст Національної філармонії України, композитор, диригент, професор В’ячеслав Самофалов. Так і є – він митець високої творчої думки та культури світового рівня» Так відгукнувся на 50-річний ювілей В. Самофалова співак і громадський діяч Микола Сікора (Міжнародна українська газета «Моя Україна», №3-4, 2013). Додамо, що енергії, бажання творити і професійності нашого 55-річного ювіляра на цьому концерті було невичерпно!

Шановний В’ячеславе Михайловичу! Увесь факультет музичного мистецтва КНУКіМ щиро вітає Вас із чоловічим повнолітнім ювілеєм! Бажаємо не втрачати смаку до життя, приємних дрібниць, яскравих моментів, здійснення мрій, успіху в справах і починаннях, успіхів у всьому! Вдячних та відданих справі учнів, аншлагів на концертах, і нової якісної української музики! Студенти – музиканти КНУКіМ пишаються тим, що мають таку видатну можливість: стояти поруч із Вами на одній із провідних сцен України, мати таку надзвичайно фахову хорову практику! Нехай «Пори року» маестро Самофалова крокують філармоніями України і Європи!