Факультет музичного мистецтва

         ​​

ШЕВЧЕНКОВЕ СЛОВО ЄДНАЄ УСІХ

В Університеті культури відбулась урочиста церемонія щорічного Міжнародного культурно-просвітницького проекту «Нас єднає Шевченкове слово», в рамках яікого представили найбільшу у світі «Шевченківську» писанку до 204-ї річниці з дня народження поета. Протягом семи днів яйце розфарбовували студенти КНУКіМ разом із залуженою художницею України Наталією Лопуховою. Написи на писанці також залишили дипломати з Палестини, Грузії, Словенії і Казахстану та Болгарії.

Святковий захід проводився в рамках відзначення 2018-го як Року культурної спадщини в Європі та Року охорони культурної спадщини в Україні. Організаторами масштабного проекту є Міжнародний Фонд культурного співробітництва та Київський національний університет культури і мистецтв за підтримки Київської обласної державної адміністрації, Управління культури, національностей та релігій КОДА, Національного музею Тараса Шевченка, Вишгородського історико-культурного заповідника та міжнародного етнокультурного проекту FolkUkraine.

Варто зазначити, що на церемонії були присутні українські політики та посли іноземних держав, які долучились до розпису найбільшої у світі унікальної «Шевченківської писанки». Дипломати власноруч нанесли рядки з твору Кобзаря на український символ Великодня шістьма мовами країн ООН: англійською, іспанською, арабською, китайською, французькою та українською. У квітні цей витвір мистецтва буде представлений під час Фестивалю писанок на Софійській площі.

Відкрив урочистий захід Український народний хор ім. Станіслава Павлюченка (художній керівник і головний диригент – кандидат мистецтвознавства, професор Олена Скопцова), який зустрічав усіх гостей українською народною ріснею «Зеленеє жито, зелене», а на відкритті урочистостей виконав уривок із балади «Причинна» Тараса Шевченкаі пісню на вірші Кобзаря, що вже давно стала народною – «Реве та стогне Дніпр широкий».

В проведенні свята і створенні урочистої атмосфери також взяли участь студентки – бандуристки ФММ КНУКіМ Марія Віксніна і Юлія Григорук, а також цьогорічна абітурієнтка Дарина Віксніна, що влітку – 2018 вступатиме на спеціальність «музична фольклористика». Після офіційної частини, студенти – музиканти КНУКіМ мали змогу поспілкуватись із державними діячами, обговорити з ними питання у сфері культури, політики та науки.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​