Факультет музичного мистецтва

         ​​

ЗІСТРІЧ ІЗ "УКРАЇНСЬКИМ ПАГАНІНІ"

На Факультеті музичного мистецтва відбулась творча зустріч студентів Університету культури із всесвітньо відомим скрипалем-віртузом, музикантом, композитором, який нині мешкає у Торонто (Канаді), заслуженим артистом України, засновником гурту PapaDuke – Василем Попадюком. Його композиції були присвячені представницям прекрасної статі Університету культури, котрі, на думку музиканта, уособлюють ніжну, чарівну і мінливу весну.

Скрипаль продемонстрував унікальне виконання «Чардашу» Вітторіо Монті, гуцульські народні награвання та українські народні пісні у рокових і симфонічних обробках. Молоді музиканти насолоджувались талантом справжнього віртуоза, який за допомогою українського фольклору створив сучасні енергійні твори в різноманітних інтерпретаціях з найскладнішими партіями і найніжнішими нотами.

Зазвичай під час концертів Василь Попадюк презентує композиції на теми творів Енніо Морріконе, Петра Терпелюка, Мішеля Леграна, Ела Ді Меоли, – повністю трансформовані в його авторському стилі «world music». Музичні критики вважають, що він створив особливий жанр, з’єднавши автентику різноманітних етносів світу, класику, поп, джаз і рок, завдяки чому зробив відкриття у сучасному аранжуванні.

До Університету культури Василь Васильович завітав не лише для того, щоб презентувати власне мистецтво, але й поспілкуватись із творчою молоддю.

«Розумієте, у нас немає співаної музики. Мовний бар’єр – повністю відсутній. Слухач повністю поринає у музику і слухає, як ми співаємо душею. Тому я і мій гурт граємо – для всіх!» – зауважив Василь Васильович.

Гість розповів, що володіє 15-ма інструментами, однак фавориткою залишається улюблена скрипка.

«Моя мама – хореограф, а тато – відомий сопілкар, тому батьки часто подорожували світом. Коли вони поїхали на щорічний Міжнародний фестиваль у місто Свидник (Словаччина), мама була вже на 3 місяці вагітності. І там, українка з Канади подарувала їй залізну скрипку і сказала: «У вас народиться син і стане відомим скрипалем». Ось я виріс і стою тут перед вами», – розкрив одну з родинних таємниць музикант.

Гастролюючи світом, Василь Попадюк здобув шалену популярність. Його талантом захоплюються досвідчені музиканти, митці, відомі діячі культури світу, перші особи іноземних держав, дипломати, і звісно ж, творча молодь і численні поціновувачі мистецтва неймовірної гри на скрипці. В Іспанії скрипаля називають «Живим нервом», «Маестро Скрипка», в Америці – «Золотою скрипкою», у Канаді, де він переміг у півфіналі конкурсу СВS Great Canadian Music Dream, – «Сучасним Паганіні».

Наприкінці зустрічі студенти дякували гостю за змістовне спілкування і робили яскраві світлини на згадку про знайомство із зіркою світового масштабу.

До речі, 10 березня у Театрі «Особистості» відбувся сольний концерт мультиінструменталіста Василя Попадюка. Разом із народним артистом України Петром Магою, що є майстром слова та незрівнянним поетом, провели творчий вечір у дружній атмосфері, де з абсолютно новою програмою привітали чарівну половину світу зі святом весни, любові і краси.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​