ЗВУЧАТЬ НАРОДНІ ІНСТРУМЕНТИ

Свято народної музики відбулося нещодавно в Київському міському будинку вчителя: звітний концерт за навчально-концертний сезон 2017 – 2018 року підготувала секція народного і академічного (струнного) оркестрово-інструментального мистецтва кафедри фольклористики, бандури та інструментального мистецтва факультету музичного мистецтва КНУКіМ.

Переповнена концертна зала будинку вчителя зібрала поціновувачів інструментальної музики. Концерт розпочався виступом оркестру народної і популярної музики КНУКіМ – під майстерним диригуванням художнього керівника колективу заслуженого працівника культури України професора Петра Андрійчука оркестр заграв увертюру до опери О. Верстовського «Аскольдова могила» і чарівні відомі далеко за межами України «Мелодію» і «Козачок» М. Скорика.

Під керівництвом диригента Сергія Дідка студенти – оркестранти майстерно виконали романтичний «Вальс» А. Дворжака і відоме танго «Oblivion» А. П’яцоли.

В концерті яскраво були представлені солісти – інструменталісти: Станіслав Стешенко (гітара), Сергій Руднєв (скрипка), Андрій Кришук (тромбон). А також інструментальні ансамблі: ансамбль скрипалів під керівництвом викладача Вікторії Павлової виконав жартівливу п’єсу Л. Андерсена «Фідл – Фадл» («Дрібничка»), акомпанувала скрипалям концертмейстер Анна Поліщук.

Ансамбль народних інструментів під керівництвом заслуженого артиста України Валентина Лігуса – фактично експериментальний колектив, створений пару місяців тому, заграв фрагмент фольк-опери Є. Станковича «Цвіт папороті» і «Молдавську хору». Гарним завершенням концерту став виступ ансамблю народної музики «Гарнограй» під керівництвом викладача Сергія Дідка, який подарував публіці в залі кілька українських народниї і авторських інструментальних творів.

Свято музики цікаво і артистично вів маестро Петро Андрійчук, який наголосив, що концерт інструментального мистецтва відбувся в рамках багаторічного проекту ФММ КНУКіМ «Звучать народні інструменти». Дякуємо усім організаторам концерту – звіту за позитивні емоції, можливість долучитися до високої майстерності і неперевершеного світу музики!