Творча зустріч із музикантами гурту «YUKO»

В Університеті культури стартував масштабний «Shouwbuisnes week» Кафедри менеджменту шоу-бізнесу ФРіШБ.

У межах тижня відбулась творча зустріч із музикантами електро-фольк проекту – гуртом «YUKO», який за два роки свого існування випустив міні-альбом «Schebetuha» (2016) та повноцінний студійник «Ditch» (2017).

Юлія Юріна – вокалістка гурту, зіркова випускниця Університету культури і колишня учасниця студентського фольклорного ансамблю «Кралиця» – відповідає за народні наспіви; мультиінструменталіст Стас Корольов – за музичний супровід у фольктронік-стилі.

До речі, «YUKO» є другим проектом лейблу Івана Дорна Masterskaya.

Майстер-клас відбувся у форматі інтерв’ю, тож студенти поцікавились професійними успіхами і творчими планами відомих виконавців, а також довідались про секрети менеджменту шоу-бізнесу.

Юлія: «Знайти свій шлях в музиці мені допоміг «Голос країни», на якому зі Стасом ми і познайомились у команді Івана Дорна.

Нам дуже нелегко працювати разом. Ми абсолютно протилежні особистості з цілковито відмінними музичними вподобаннями, але ми ділимось один з одним своїми знаннями і кайфуємо від своїх треків».

Стас: «На відміну від Юлії, я не хотів брати участь у «Голосі країни», але мене вмовили, і я пройшов.

Вважаю, що своєю творчістю ми можемо привернути увагу до фольку. Я дуже хочу, щоб Юлія повністю реалізувала свій фольклорний потенціал і щоб це неодмінно сподобалось людям».

Які плани на майбутнє в гурту «YUKO»?

Юля: «Ми будуємо свої плани на 5-10 років вперед. Вже влітку збираємось зібрати свій перший стадіон разом з іншими українськими гуртами».

Стас: «Я дуже хочу експортувати нашу музику в світ. У нас цікавий формат, який може гідно популяризувати українську культуру за кордоном».

Наскільки насиченим є процес творчості і який результат?

Юля: «Ми мало спілкуємось із друзями, рідними, адже творчість – егоїстична і забирає багато часу та емоцій.

Стас: «Ми використовуємо всі свої життєві ресурси, щоб зробити все тут і зараз.

Однак, якщо б у нас не було такої тяжкої роботи, ми б не мали такого успіху і результату. Буквально за рік нашої творчості ми вже будемо виступати на одній сцені з Gorillaz – британським віртуальним музичним гуртом, а цього досяг не кожен!».

Наприкінці зустрічі учасники гурту «YUKO» розповіли молоді, якими якостями має володіти професійний менеджер шоу-бізнесу:

• Не варто дружити з артистом. Краще зберігати просто нормальні відносини.
  • Менеджер має бути професіоналом (багато корисних зв’язків з журналістами і піарниками, знати організаторів масштабних івентів тощо).
  • Потрібно уміти слухати свого артиста, а також правильного направляти його сили.
  • Для артиста важливо, щоб менеджер був просто хорошою людиною.
  • У великої кількості артистів менеджер – це людина, яка робить абсолютно все!

Після інформативного спілкування активні студенти ФРіШБ вручили гостям креативні пам’ятні подарунки.

А Юлія Юріна і Стас Корольов запропонували студентам Університету культури подальшу творчу співпрацю, на яку молодь з радістю погодилась!