ШЛЯХИ ДРУЖБИ: РАВЕННА – КИЇВ

У неділю 1 липня 2018 італійські і українські музиканти об’єдналися у міжнародному проекті «Шляхи дружби: Равенна – Київ». На Софійській площі, просто неба звучали твори Джузеппе Верді (від Stabat Mater та Te Deum до «Набукко»), а також симфонічна поема «Портрет Лінкольна» Аарона Копленда (зірка Голівуду Джон Малкович (США) в ролі читця-декламатора!).

Понад 300 митців з Італії та України об’єдналися в унікальному проекті «Шляхи дружби», що увійшов в історію як приклад високого гуманізму, що долає конфронтацію і несе високу миротворчу місію. Ідея найсміливішого та резонансного міжнародного проекту «Шляхи дружби» (Le Vie dell’Amicizia / The Roads of Friendship) належить одному з найвидатніших диригентів сучасності Маестро Ріккардо Муті (Riccardo Muti, Італія). Серед великої кількості посад легендарного Маестро – художній керівник і головний диригент театру «Ла Скала» (близько 20 років), Зальцбурзького фестивалю, провідних світових оркестрів – Чиказького та Філадельфійського симфонічних оркестрів, Філармонічного оркестру в Лондоні, довічний почесний диригент Римської опери.

В концерті взяв участь Симфонічний оркестр Національної опери України, Молодіжний оркестр Луїджі Керубіні Orchestra Giovanile Luigi Cherubini (Італія), солісти Національної опери України і Великий зведений хор (хормейстер – Богдан Пліш (Україна)). Відбір до участі у зведеному хорі був ретельним, бажаючих було понад 1000 – професійні оперні співаки і студенти – вокалісти музичних вишів змагалися за можливість взяти участь в унікальному для України творчому проекті. Приємно, що Київський національний університет культури і мистецтв також був представлений на цій високоповажній імпрезі – стати учасниками хору пощастило студентам кафедри академічного хорового мистецтва ФММ КНУКіМ Ярославу Комарницькому, Олександру Кравчуку і Анастасії Шевченко, а також нещодавнім випускникам – Аліні Сердеці і Софії Трусенко. Це ще одне свідчення фаховості і талановитості музикантів – кнукімівців!

Міст братерства через мистецтво та культуру — Міжнародний проект «Шляхи дружби. Равенна – Київ». Вражаюча за своїм масштабом та високою миротворчою місією мистецька подія! Попри негоду безсмертна музика Джузеппе Верді об’єднала на площі понад 300 музикантів під керівництвом одного з провідних диригентів сучасності — маестро Ріккардо Муті, всесвітньо відомого актора Джона Малковича, оперних співаків Людмилу монастирську і Сергія Магеру та тисячі глядачів! Вітаємо студентів – музикантів КНУКіМ з такою унікальною можливістю проявити свою талановитість на міжнародному рівні!