Факультет музичного мистецтва

      ​​

НА ФЕСТИВАЛЬ ДО ДРАКУЛИ

У живописній місцевості румунських Карпат розкинулося село Ругенешть (повіт Харгіта), що неподалік від міста Кристуру Сікуіеск. Саме тут у серпні 2018 року відбувся міжнародний фольклорний фестиваль, а також концертні заходи до дня міста. На особисте запрошення організаторів фестивалю традиційну культуру України на цьому святі музики, танцю і народного співу представляв фольклорний ансамбль «Кралиця» КНУКіМ на чолі із заслуженим працівником культури України професором Іваном Сінельніковим.

Цікаво, що їдучі на фестиваль до Румунії, фольклористи КНУКіМ попали у етнічне угорське середовище, адже Ругенешть і Кристуру Сікуіеск є місциною компактного поселення угорців в Румунії. У самому центрі румунських Карпат український фольклорний колектив зустріли щиро, гостинність організаторів свята була надзвичайною! Вражали краєвиди і свіже повітря, яким неможливо було надихатись!

Кнукімівська «Кралиця» співала і танцювала на головній сцені фестивалю на центральній площі міста Кристуру Сікуіеск, дала кілька виступів для місцевої угорської громади, взяла участь у різноманітних вечірніх паті і неформальному спілкуванні фестивалю. А ще були екскурсії румунськими Карпатами, виступ у місцевому храмі (що є традиційним для фольклорних фестивалів Європи), день відпочинку на місцевому гірському озері з криштально-чистою водою.

Було ще одне незабутнє враження від перебування у Румунії, адже місцевість, до побували кнукімівські фольклористи, має історичну назву Трансильванія, а отже – тут надзвичайно популярною є тема графа Дракули! «Кралиця» із задоволенням відвідала з екскурсією старовинне місто Сігішоара, яке відоме насамперед тим, що саме тут народився Влад III Дракула, або Влад Цепеш. На одному з будинків у центрі міста є відповідна табличка.

Сігішоара – це не лише образ відомого кровопивці, але й унікальний історичний центр з середньовічними різнокольоровими будиночками, фортецею з вежами та мурами навколо старого міста, занесений у Список об’єктів світової спадщини ЮНЕСКО. Найвідомішою спорудою старого міста є Годинникова вежа з фігурками, що рухаються біля годинника, збудована у ХІІІ столітті! Найкращий спосіб пізнати місто – неспішна прогулянка та замилування кольоровими будинками на звивистих вулицях – це й зроблили краличани, а також відвідали Замок графа Дракули і готичну церкву святого Миколи ХІІІ століття, що розташована на місцевому пагорбі і відома як «церква на пагорбі». І зробили тисячі фотографій з мальовничими краєвидами!

Надзвичайно швидко пролетіли фестивальні дні! «Кралиця» повернулася на Батьківщину із надзвичайними емоціями і вдячністю до господарів фестивалю у Румунії за запрошення! Сподіваємося на продовження співпраці!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​