ANIMAM LIGNUM (ДРЕВО ДУШІ)

В Національній філармонії України відбувся першій концерт хорової асамблеї «ANIMAM LIGNUM». Організований він був академічним хором «ANIMA» КНУКіМ і присвячений 50-річчю нашого університету, а також золотому ювілею художнього керівника і головного диригента хору – заслуженої артистки України професора п. Наталії Кречко.

Участь в концерті взяли Київський муніципальний академічний камерний хор «Київ» (художній керівник – народний артист України, лауреат Національної премії України імені Т. Шевченка Микола Гобдич), Національний ансамбль солістів «Київська камерата» (художній керівник – народний артист України Валерій Матюхін) і хор «Пастораль» дитячої школи мистецтв імені С. Турчака (керівник – колишня випускниця КНУКіМ п. Олена Мардаревич).

Академічний хор «ANIMA» представив у цей день найрізноманітнішу програму: звучали українські народні пісні, твори сучасних українських і європейських композиторів (Л. Дичко, І. Тилика, Я. Неске, В. Степурка). Диригували п. Наталія Кречко і хормейстери: Назар Якобенчук і Олена Грицюк. Своєю масштабністю вразив фінал концерту, де у супроводі «Київської камерати» у виконанні хору «ANIMA» прозвучали хорові частини ораторії «Dixit Dominus» Г. Генделя.

Краще за керівника хору – п. Наталії Кречко, ми не скажемо. Отже, слова від неї, оприлюднені у соцмережі Фейсбук: «Дякую моєму любимому хору «Anima» за сьогоднішній концерт. Кожному з хористів, солістів хору, і нашим чудовим хормейстерам – Олені Грицюк і моєму колишньому учню Назару Якобенчуку. Частинка мого серця і душі з кожним з Вас! Дякую всім учасникам концерту: Академічному камерному хору «Київ» на чолі з блискучим Майстром хорової справи Миколою Гобдичем. Ви, як завжди взірець найвищої планки професіоналізму і мистецької харизматичності. Дитячому хору ДМШ ім. С. Турчака, під орудою Олени Мардаревич, що продемонстрував поєднання дитячої щирості співу зі справжньою хоровою майстерністю. Національному ансамблю солістів «Київська Камерата» під керівництвом Валерія Матюхіна. Ваша участь прикрасила концерт високим професіоналізмом і дала можливість продемонструвати можливості нашого колективу в жанрі великої вокально-інструментальної форми з оркестром і під орудою диригента-симфоніста. Всім Вам надзвичайно вдячна. Ви всі блискучі музиканти і співпрацювати з Вами честь і велика радість. Хай Вам щастить на творчій ниві! Окремо дякую всім, хто прийшов на концерт підтримати мене і інших виконавців. Наше свято вдалося!»