ДЖАЗМЕН – ЛЮДИНА, ЗДАТНА ВИБИРАТИ!

На факультеті музичного мистецтва КНУКіМ відбувся майстер-клас видатної української джазової піаністки сучасності Наталії Лебедєвої, яка є впевненою: «Якщо джазмен – не імпровізатор, це не джазмен!»

Композитор, аранжувальник, викладач, бенд-лідер і найкраща вітчизняна джазова піаністка. Ім'я Наталії Лебедєвої – символ і знак якості українського джазу. Який існує, в основному, всупереч соціальним, культурним та економічним обставинам і багато в чому – саме завдяки самій Лебедєвій.

Про те, хто такі джазмени і чим вони відрізняються від академічних музикантів, а також що означає бути джазменом і джазвумен в Україні, - про це ми говорили із п. Наталією на майстер-класі. А ще про гастролі Аргентиною, з яких нещодавно повернулася наша гостя, і концерти перед президентом США у Білому домі в Америці. Але не тільки говорили, - майже увесь час грали! Запланована година спілкування затягнулася на 2,5 години музичного джем-сейшну. Заздалегідь п. Наталія розіслала ноти усім, хто брав участь у колективному музикуванні, тож це були не просто розповіді Майстра, але Гра під її керівництвом і разом із нею! Додамо також, що майстер-клас п. Наталії Лебедєвої супроводжувався прямим ефіром в Ютубі, то ж долучитися до майстерності джазового виконавства найвищого ґатунку могли усі бажаючі!

Усе, що джаз, Лебедєва здатна дохідливо пояснити. Навіть такі складні речі, як мислення джазмена і його головні відмінності від музикантів інших жанрів. Вибір музики у джазового музиканта пов'язаний з живим внутрішнім процесом, з настроєм, емоціями. Тут практично не може бути зацикленості, закостенілості. Джазмен – це передусім людина, здатна вбирати, перетравлювати катастрофічно багато інформації. І в цьому потоці він зайнятий пошуками себе, своєї думки, своїх висловлювань, - переконана п. Наталія.

Студенти спеціалізації «музичне мистецтво естради» надзвичайно вдячні за можливість поспілкуватися із джазовим музикантом світового рівня організаторам зустрічі – доцентам Тетяні Василівні Пістуновій і Вероніці Юріївні Дорофєєвій!