УКРАЇНО-НІМЕЦЬКІ ПАРАЛЕЛІ - 2018

Співпраця факультету музичного мистецтва КНУКіМ та Дюсельдорфської академії музики ім. Р. Шумана (Німеччина) триває. Зовсім нещодавно – на початку жовтня 2018 р. – учасники академічного хору «ANIMA» КНУКіМ разом із своїм художнім керівником заслуженою артисткою України професором п. Наталією Кречко і хормейстерами Назаром Якобенчуком і Оленою Грицюк провели надзвичайно насичену творчу декаду у Дюсельдорфі: проводили спільні репетиції із німецькими студентами – музикантами, проводили майстер-класи з диригування українською академічною музикою (Н. Кречко) і брали участь у майстер-класах з диригування ректора Академії музики м. Дюсельдорф Раймонда Віппермана, а також давали спільні концерти україно-німецької музики кількохнімецьких містах.

Тепер з візитом у відповідь до нас завітали німецькі колеги: ректор Академії Раймонд Віпперман, проректор Фолкер Калиш, викладач Ігор Розов і 11 дівчат – співачок академічного хору кафедрального собору м. Ессен, яким керує Р. Віпперман. З 1-го по 4 листопада відбулися майстер-класи Р. Віппермана для початківців і вже досвідчених диригентів, зокрема: в рамках проекту «Музичні паралелі: Україна – Німеччина» 2-го листопада відбилися:

1. Майстер - клас проф. Р. Віппермана «Вдосконалення техніки диригування» для студентів молодших курсів спеціалізації «академічне хорове мистецтво» КНУКіМ;

2. Майстер - клас проф. Р. Віппермана з диригування для студентів 4-го курсу ФММ КНУКіМ «Робота над творами німецької класики»;

3. Відкрита репетиція з німецько - українським жіночим хором.

Фінальним акордом творчої складової цьогорічних україно-німецьких паралелей став фінальний концерт, який відбувся у Таврійському національному університеті ім. В. І. Вернадського 3-го листопада: під майстерним диригентським жестом п. Наталії Кречко зведений україно-німецький хор заспівав кілька творів української академічної хорової класики і творів сучасних українських композиторів, серед яких: «Щедрик» М. Леонтовича і «Русалчин великдень» Є. Станковича. Раймонд Віпперман диригував також зведеним хором (твори німецьких класиків), і окремо – німецьким хором, який подарував публіці кілька експериментальних музичних композицій сучасних європейських композиторів.

Зведеним хором диригували також студенти КНУКіМ Дмитро Мелещенко, Аліна Остапенко, Карина Сердюк, які і у Німеччині, і в Україні брали участь у майстер-класах з диригування професора Віппермана і отримала від нього своєрідне творче благословення на самостійне диригування одним твором в концерті.

Академічний хор «ANIMA» наприкінці концерту подарував усім кілька українських народних пісень в обробці М. Кречка, що стало яскравим завершенням цьогорічного проекту «Музичні паралелі: Україна – Німеччина». Сподіваємося, що цей проект співпраці між українським і німецьким музичними вишами буде тривати ще багато років і збагачувати студентів і викладачів обох вишів новими знаннями і творчими відкриттями!