ФОЛЬКЛОРИСТИЧНА ЛЕКЦІЯ

Викладачі і студенти – фольклористи КНУКіМ відвідали відкриту лекцію викладача кафедри фольклористики Національного університету України імені Т. Шевченка, кандидата філологічних наук Наталки Хоменко «Піду в аптеку, спросю я яду…»: з історії українського жорстокого романсу».

Відкрита лекція відбулася у Лабораторії етномузикології Національної музичної академії України імені П. Чайковського. Лекторка розповіла про ґенезу жанру романсу: «Жорстокий романс – це продукт міської масової культури кінця XIX - початку XX століття, який склався на основі народних традицій, але за законами професійного мистецтва. Звідси двоїстість, особливий характер. Хоча жорстокий романс пов’язаний з міською культурою, він має міцні фольклорні корені. Народний романс-балада отримав назву жорстокого романсу. Такі твори показують драматичну історію з трагічною кінцівкою, тому вони і «жорстокі». Їх іноді називають «міщанськими», оскільки народились вони в місті. Проте популярність міщанського романсу не обмежувалась містом».

Свою лекцію п. Наталя Хоменко супроводжувала прослуховуванням музичних зразків, записаних нею і власних фольклористичних експедиціях, та переглядом слайдів. Студент – фольклористи КНУКіМ – першокурсники Ігор Діденчук і Богдан Чорний, студентка 3-го курсу Таня Чухно і четверокурсниці Маргарита Козиньска і Ольга Даниленко надзвичайно вдячні своїм викладачам – Олегу Коробову і кандидату мистецтвознавства доценту Маргариті Скаженик за можливість долучитися до співпраці із фольклористами НМАУ і НУ ім. Т. Шевченка, яка, сподіваємось, буде тривати.