Факультет музичного мистецтва

      ​​   

«БОВСУНІВСЬКІ БАБУСІ» В КНУКіМ

В КНУКіМ відбулася творча зустріч із народним фольклорним аматорським колективом «БОВСУНІВСЬКІ БАБУСІ» із села Бовсуни, що в Лугинському районі на Житомирщині, організатором якої виступила лабораторія музичного фольклору факультету музичного мистецтва КНУКіМ, а саме – подружжя музикантів – фольклористів Івана і Валентини Сінельнікових.

Зустріч із бабусями відбулася за сприяння Київського університету культури і особисто в. о. ректора університету п. Володимира Пилипіва, за що фольклористи КНУКіМ є дуже вдячними. Окрім кнукімівських музикантів – викладачів і студентів, а також нещодавніх випускників, з бабусями в КНУКіМ «зустрічалися» фольклористи Національної музичної академії України імені П. Чайковського, викладачі і студенти Інституту філології Національного університету імені Т. Шевченка, співробітники Національного музею архітектури та побуту України «Пирогово», учасники фольклорних гуртів «Кралиця», «Рожаниця» та усі інші, кому небайдужа доля народної пісні і традиційної культури України.

Народний фольклорний аматорський колектив «Бовсунівські бабусі» був створений у 2006 році. Його учасницям від 78 до 88 років. Їхній одяг, спів та манера виконання народних пісень є унікальними. Унікальним є й те, що бабусі не просто співають автентичні пісні, а під час співу вправно прядуть, микають мички, змотують пряжу. За відносно короткий час свого існування колектив із поліського села Бовсуни Лугинського району взяв участь у десятках місцевих, всеукраїнських та міжнародних пісенних та фольклорних фестивалях, неодноразово ставав їх переможцем та володарем Гран-прі.

«Бовсунівські бабусі» є учасником проекту «Поліфонія» міжнародного культурного співробітництва Угорщини, України та Франції, підтриманий програмою Європейською Союзу «Креативна Європа». Про свої подорожі, про своє село і його традиції і розповідали нам на зустрічі ці дивовижні надзвичайно прості сільські жіночки із нелегкою долею, мрією яких, як з’ясувалося, була зустріч із Михайлом Михайловичем Поплавським. І ця мрія збулася – Михайло Михайлович не лише завітав на зустріч, але й кожну із співачок поцілував, для кожної знайшов добрі слова, наголосивши , що саме на тендітних плечах таких сільських бабусь тримається традиція, а отже – Україна!

Цією творчою зустріччю відродилася «Етносвітлиця» - етнокультурологічний проект фольклористів КНУКіМ, започаткований Валентиною та Іваном Сінельніковими у 2016-му році. Сподіваємося, зустріч із «Бабусями», якою ми розпочали третій сезон творчої діяльності «Етносвітлиці», стане одним із заходів збереження і підтримки невмирущої співочої традиції Поліського краю. Легше тобі на душі стане, як пісня до твого серця загляне (народна мудрість)!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
096-391-28-91 - Пістунова Тетяна Василівна (освітній ступінь "Магістр")​