Родинно-мистецька співдружність

В Інституті мистецтв на факультеті музичного мистецтва КНУКіМ відбулася надзвичайна подія – на запрошення Кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва та особисто професора І.Г. Сінельнікова в КНУКіМ з творчою зустріччю – майстер-класом завітала легенда народнопісенного мистецтва світового рівня – художній керівник і генеральний директор Державного академічного Кубанського козачого хору Віктор Гаврилович Захарченко.

22 березня народному артисту України і Росії, всесвітньовідомому фольклористу, композитору, громадському діячу, хоровому диригенту, доктору мистецтвознавства, професору В.Г. Захарченку виповнилося 75 років. Цьому ювілею присвячений великий гастрольний тур Кубанського козачого хору «Від станиці до столиці», що розпочався 21 березня концертом колективу в Санкт-Петербурзі, потім були два аншлагових концерти у Кремлівському палаці в Москві, концерт у Мінську. Після концертів в Києві хор їде по 14 містам України, станицям Кубані, дає кілька концертів у Краснодарі, а завершується ювілейний тур великим концертом авторських творів композитора В. Захарченка у великій колонній залі Московської консерваторії.

Приємно, що в цьому щільному гастрольному графіку Віктор Гаврилович знайшов можливість зустрітись зі студентами і викладачами КНУКіМ. Перебування в нашому університеті розпочалося для шановного метра народної пісні із зустрічі з ректором КНУКіМ М.М. Поплавським, проректорами КНУКіМ О.І. Скнарем, П.П. Андрієнком, завідувачем кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва Н.Л. Регешею. Віктор Гаврилович і супроводжуючий його директор Кубанського козачого хору А.Є. Ареф’єв і голова об’єднання українців Кубані М.Г. Сергієнко були приємно вражені щирою увагою Михайла Михайловича, який у діалозі наголосив на тому, що приоритетним напрямком розвитку навчально-виховного процесу в КНУКіМ є підтримка народного мистецтва. Михайло Михайлович під гучні оплески аудиторії вручив п. В.Г. Захарченку Диплом почесного професора Київського національного університету культури і мистецтв за видатний вклад маестро у відродження і розвиток народної культури і мистецтва України.

А потім було щире спілкування Віктора Гавриловича з аудиторією – у переповненій актовій залі КНУКіМ були присутніми студенти і викладачі, музиканти, хореографи, журналісти, представники мистецьких спілок і творчих колективів м. Києва. Віктор Гаврилович відповідав на питання, а цікавило все: дитинство, що припало на воєнні роки, творчий шлях маестро, навчання в Новосибірський консерваторії, в Москві, робота у видатних творчих колективах, історія Кубанського хору, композиторська творчість і т. ін.

«Все починається з любові і нею закінчується, тому, якщо ви насправді любите свою справу – мистецтво», – звертався Віктор Гаврилович до студентів, – «ви досягнете всіх цілей у своєму житті, які перед собою поставите! Я щаслива людина – у мене збулося все, про що я мріяв: я хотів бути музикантом – я ним став; в дев’ятому класі школи, коли вмів грати тільки на гармошці, написав в своєму щоденнику: «хочу бути композитором» – і став ним: Бог дарує мені мелодії, солісти і колективи співають безліч моїх пісень; я мріяв бути керівником саме Кубанського хору – і керую ним вже майже сорок років! Лише одна мрія у мене ще не збулася – хочу диригувати симфонічним оркестром, бо при Кубанському військовому хорі наприкінці ХІХ сторіччя такий існував; вірю – і ця моя мрія стане дійсністю!

Мистецтво вимірюється сльозами – не так важлива технологія (як це зроблено, дотягнули ноту чи ні, завищили чи занизили), найголовніше – емоція, слово, зміст! Любіть свій талант, примножуйте його, і якщо від вашого мистецтва люди будуть плакати – ви досягли своєї мети і стали справжніми митцями!»

Наприкінці зустрічі митець навіть заграв на гармошці. Глядачі довго не відпускали Віктора Гавриловича Захарченка: фотографувалися, просили автографи, навіть прослуховувалися в Кубанський козачий хор – усім шановний маестро приділяв увагу і надзвичайно задоволений зустріччю в Київському національному університеті культури і мистецтв висловив подяку особисто ректору Михайлу Михайловичу Поплавському за всебічну підтримку розвитку мистецьких спеціальностей, пов’язаних з народною культурою, а також за нагороду бути Почесним професором КНУКіМ!

Студенти і викладачі факультету музичного мистецтва щиро дякують за організацію надзвичайно важливої та історичної для КНУКіМ творчої зустрічі ректору Михайлу Поплавському, завідувачу кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва Наталії Регеші і заслуженому працівнику культури України, професору – фольклористу Івану Сінельнікову!