Факультет музичного мистецтва

      ​​   

МЕЛОДІЯ НА СТАРОДАВНЬОМУ СВИЩИКУ

Факультет музичного мистецтва КНУКіМ знайомить вас із музичними новинами. У Музеї історії міста Києва проходить цікава виставка під назвою "Традиційні гаджети". Вона присвячується київській керамічній іграшці, витоки якої сягають Х століття – свищику. Доповненням виставки стали неймовірні мелодії, які лідерка гурту ONUKA – випускниця КНУКіМ Наталка Жижченко зіграла на стародавньому інструменті.

На виставці, що проходитиме з 12 лютого до 14 березня, буде представлено одну з найбільших колекцій керамічних забавок, яку було знайдено на території Києва під час археологічних розкопок. Частина колекції складається саме зі свищиків, які є дуже поширеними в Україні. Колись українці вважали, що ліплені іграшки у формі коників чи пташок, відганяють від дітей злих духів і нечисті сили, адже свищик видає незвичайні для музичного інструменту звуки, а саме свистіння і шум. 

Особливістю виставки "Традиційні гаджети" стануть унікальні мелодії, які на стародавній забавці зіграє лідерка гурту ONUKA Ната Жижченко. Виявилось, що в руках ONUKA музейні експонати звучать як справжні музичні інструменти. Ната додала їм унікальності, бо на більшості свищиків з нашої колекції ніхто не грав майже 300 років. Лідерка гурту ONUKA зізналася, що вона завжди підтримує ідеї, які можуть осучаснити старовину і привернути увагу молоді, і додала, що була неабияк здивована звуком свищиків і їхнім чистим звучанням: вони не тільки не фальшивлять, а і навіть мають до 5 нот в діапазоні! «Кожен свищик майже одразу знайшов свою мелодію та ритм, я навіть не очікувала, що це буде так просто і так натхненно. Під час запису було відчуття, що в моїх руках – історія»,
– додала Ната Жижченко.

Виставка "Традиційні гаджети", на якій можна послухати мелодії лідерки гурту ONUKA, проходитиме у Музеї історії міста Києва з 12 лютого по 14 березня. Завітайте, відірвіться від ваших сучасних гаджетів і потримайте у руках щось справжнє, що дише історією!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
096-391-28-91 - Пістунова Тетяна Василівна (освітній ступінь "Магістр")​