МУЗИКА В ЦІКАВИХ ФАКТАХ: ДЖУЗЕППЕ ВЕРДІ

Факультет музичного мистецтва КНУКіМ розпочинає нову рубрику «Музика в цікавих фактах». Сьогоднішній пост присвячений видатному італійському композитору Джузеппе Верді. Його творчість вважається одним із найбільших досягнень світового оперного мистецтва і кульмінацією розвитку італійської опери ХІХ століття, адже композитор є автором таких всесвітньовідомих опер, як: «Отелло», «Аіда», «Ріголетто», «Фальстаф», «Травіата», «Трубадур» та ін.

Однак, при вступі у консерваторію майбутньому генію світового оперного мистецтва не пощастило: один з найсуворіших вироків на вступних іспитах в консерваторію був винесений саме Джузеппе Верді. Прослухавши, як молодик виконує на роялі власні твори, комісія зробила такий висновок: «Залиште надію займатися музикою професійно: краще виберіть педагога з місцевих музикантів». Однак Верді таки став композитором. Не минуло й півсотні років, як Міланська консерваторія, що відмовила Верді в навчанні, боролася з іншими за право називатися його іменем! Окрім цього, ім’я Джузеппе Верді носить ще одна італійська консерваторія у місті Турін!