Факультет музичного мистецтва

      ​​

Дні науки на факультеті музичного мистецтва КНУКіМ

На факультеті музичного мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв у рамках Днів науки відбулася науково-практична конференція «Музика в діалозі з сучасністю: педагогічні, мистецькі і комунікаційні аспекти музичної культури України межі ХХ – ХХІ століть».

У конференції взяли участь науково-педагогічний колектив факультету, докторанти, аспіранти, магістранти і студенти. Загалом було розглянуто 129 заявок.

Розпочався науковий захід із пленарного засідання. «Зелена зала» КНУКіМ, де відбувалася головна наукова дискусія, була переповнена бажаючими долучитися до пошуку істини мистецтва. Надзвичайно приємно, що серед присутніх на конференції було багато студентів і магістрантів КНУКіМ.

Відкрив пленарне засідання директор Інституту мистецтв КНУКіМ, професор Олександр Іванович Скнарь. Він привітав працівників і студентів факультету та його кафедр з успішним і продуктивним навчальним роком й наголосив: «В системі навчально-виховного процесу КНУКіМ наукова робота є однією з найвагоміших складових. Факультет музичного мистецтва КНУКіМ тут не є винятком: на факультеті працює потужний науково-викладацький колектив – члени-кореспонденти Академії наук України, Академії мистецтв НАН України, доктори і кандидати наук. Лише за останній навчальний рік викладачами-музикантами було захищено кілька дисертацій на здобуття ступенів кандидата наук, викладачі і студенти факультету взяли участь в кількох престижних наукових форумах в Україні, Росії, Білорусі, Прибалтиці».

Вітання учасникам конференції пролунали і від проректора КНУКіМ, професора Антоніни Іванівни Гурбанської: «Вітаю всіх присутніх! Хочу передати всім викладачам і студентам факультету музичного мистецтва КНУКіМ запрошення від Інституту фольклористики Національного університету ім. Т. Шевченка взяти участь у міжнародній науковій конференції. Я вважаю, це чудово демонструє нам, що майстерність і фаховість мистецьких кадрів КНУКіМ є високо оціненою мистецькою спільнотою України», – наголосила Антоніна Іванівна.

Пленарне засідання конференції продовжив виступ декана факультету музичного мистецтва КНУКіМ, професора Надії Богданівни Брояко, яка щиро подякувала усім керівникам творчих колективів і викладачам факультету за плідну й натхненну роботу впродовж року. Доповідь Надії Богданівни «Кітч як реалія сучасної української музики» була дуже оригінальною і виявилася досить дискусійною. У ній науковець розглянула такі питання: що таке є культура, національна культура, етнічна культура, масова культура, культурне кліше, кітчеві явища в мистецтві і культурі України і пострадянського простору.

Завершував теоретичну частину пленарного засідання викладач кафедри інструментальної музики, відомий український бас-гитарист Ігор Миронович Закус. Його доповідь «Українська народна пісня і джаз», яка супроводжувалася практичним показом однієї з джазових обробок української народної пісні у виконанні випускниці факультету музичного мистецтва КНУКіМ, відомої української співачки Антоніни Матвієнко під супровід бас-гітари Ігоря Закуса, викликала дискусію про те, що ж таке український джаз і чи можна сьогодні говорити, що таке мистецьке явище існує в музичній культурі України.

Окрасою практичної частини пленарного засідання конференції стали виступи фольклорного ансамблю «КРАЛИЦЯ» (керівник – заслужений працівник культури України Іван Сінельніков) і вокального ансамблю «AD LIBITUM» (художній керівник – кандидат мистецтвознавства, професор Олена Скопцова), які довели, що і в сучасних обробках й аранжуваннях українські народні пісні є досить цікавими.

Наукова конференція факультету музичного мистецтва КНУКіМ на цьому не завершила свою роботу: продовжилася продуктивна робота в наступних секціях – бандури і кобзарського мистецтва, музичного фольклору і народнопісенного виконавства, народного інструментального виконавства, хорового диригування, естрадно-вокального мистецтва, інструментально-виконавського мистецтва.

Наукові і мистецькі пошуки студентів були гідно оцінені товаришами і викладачами: на секціях дискутували і музиціювали, експериментували з музичним матеріалом і розглядали теоретичні виконавські питання. Найкращі виступи студентів будуть відмічені почесними грамотами факультету музичного мистецтва КНУКіМ.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​