Факультет музичного мистецтва

      ​​

Нові перемоги фольклористів КНУКіМ!

У м. Турку (Фінляндія) відбувався Міжнародний мистецький фестиваль «Bravo, Turku 2013!». Фестивально-конкурсні виступи відбувалися у кількох вікових категоріях і різноманітних номінаціях: діти і дорослі, хореографія, дизайн, живопис, рукоділля, народний і естрадний вокал.

У вокальному жанрі взяло участь понад 150 учасників, народні пісні виконували фольклорні колективи з Росії (Іжевськ, Архангельськ, Москва, Саратов, Санкт-Петербург), Польщі, Фінляндії, Швеції та інших країн Східної і Західної Європи.

Україну на цьому престижному мистецькому форумі представляла студентка ІІІ курсу факультету музичного мистецтва КНУКіМ, солістка відомого далеко за межами України фольклорного ансамблю «Кралиця» Анна Лотиш.

Українські народні пісні у її виконанні  - «Веснянка» і «Ой у саду, саду» – захоплено слухали і глядачі, і поважне міжнародне журі, у складі якого були митці з Фінляндії, Данії, Швеції, Македонії, Росії, зокрема – відомий російський скрипаль, композитор і продюсер Олександр Якушев; оперний співак, засновник Російського Дому у Копенгагені Валерій Ліхачов; режисер конкурсу «Євробачення – 2013» Кіра Чен та інші.

Надзвичайна мелодійність українських народних пісень і унікальна фольклорна манера співу нашої студентки, а також чудовий автентичний український костюм з Полтавщини, який підкреслював унікальність манери співу виконавиці, були належно оцінені поважним журі – Анна Лотиш стала Лауреатом І премії в номінації «народний спів» цього престижного міжнародного форуму.

На прохання журі  Анна також  провела майстер-клас з українського музичного фольклору і народного співу для учасників міжнародного мистецького фестивалю, за що отримала подяку від оргкомітету фестивалю і кілька запрошень до співпраці з Російським Домом в м. Копенгагені. Подякою була відзначена й викладач Анни Лотиш з сольного співу – кандидат мистецтвознавства, доцент кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва КНУКіМ Тетяна Школьна.

Фестиваль у фінському місті Турку запам’ятався нашій студентці не лише цікавими мистецькими виступами і перемогами, але й неповторною культурною й туристичною програмою: Аня з усіма учасниками фестивалю побувала на екскурсії поромом у давнє скандинавське місто Стокгольм (Швеція), де провела незабутню добу; а також кілька екскурсійних подорожей Фінляндією. На зворотному шляху додому переможницю запросив на гостину до Санкт-Петербургу відомий російський композитор і продюсер Олександр Якушев – у північній Пальмірі наша студентка провела чудовий день, надихаючись неповторною архітектурою міста і спілкуючись з мистецькою елітою. Отже, фольклористи КНУКіМ вкотре довели рівень свого мистецтва і здобули  чергову міжнародну перемогу!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​