Фольклорний ансамбль КНУКіМ «Многая лєта» підкорює Італію

«Музика надихає весь світ, окриляє душу, сприяє польоту уяви.
Музика надає життя і богемності всьому існуючому …
Її можна назвати втіленням всього прекрасного і всього небесного»
Плaтон

Студентський фольклорний ансамбль Київського національного університету культури і мистецтв «Многая лєта» (художній керівник – старший викладач кафедри фольклористики, народнопісенного виконавства та хорового мистецтва Ганна Коропніченко) взяв участь у Міжнародному вокально-хоровому фестивалі-конкурсі «VICTORIA», який  нещодавно завершився в українській столиці. Фестиваль відбувся під патронатом Міністерства культури України та Київської міської державної адміністрації.

Міжнародне творче змагання об’єднало найкращих вокалістів та хорові колективи з шести країн світу – України, Білорусі, Молдови, Грузії, Угорщини та Італії.

Хорові колективи були представлені трьома віковими категоріями і оцінювалися в таких номінаціях: «Поліфонія», «Фольк», «Jazz-pop- modern».

У складі журі були відомі зарубіжні та вітчизняні фахівці – хормейстер, органіст, клавесиніст, професор духовної музики й григоріанського хоралу в Папському Латеранському університеті в Римі Фабіо Д’Ораціо та генеральний директор угорської організації «Renaissance» Йозеф Андраш Варі, володар гран-прі Всеукраїнського конкурсу диригентів Богдан Пліш,  композитор, музикознавець, знаний громадський діяч Михайло Швед,  заслужена артистка України Аїда Зайцева, народний артист України, соліст Національного театру опери та балету України ім. Т.Г. Шевченка Олександр Дяченко, лауреат багатьох всеукраїнських і міжнародних конкурсів сучасної пісні  Ніна Крутько.

Учасники міжнародного конкурсу виконали духовні твори класиків і сучасних композиторів та народні церковні піснеспіви.

За результатами змагання фольклорний ансамбль КНУКіМ «Многая лєта» високопрофесійне  отримав  дипломами лауреатів II ступеня у номінації «Фольк» та III ступеня у номінації «Поліфонія». Спів студентського колективу настільки припав до душі організаторам щорічного міжнародного фестивалю «Chorus Inside» (м. К’єті, Італія), що вони люб’язно запросили їх взяти участь у італійських вокально-хорових змаганнях.

На Першому Міжнародному вокально-хоровому фестивалі-конкурсі «VICTORIA» студенти КНУКіМ встановили теплі дружні відносини з учасниками-конкурсантами з різних країн світу, а художні керівники колективів обмінялися професійним досвідом.