«ДУМЦІ» - 100 РОКІВ!

Студенти першого і четвертого курсів факультету музичного мистецтва спеціалізації «академічне хорове мистецтво» відвідали концерт до 100-річчя національної капели України «Думка». Ювілейний концерт відбувся на сцені Національної філармонії України, де саме 100 років тому (тоді зал Купецького зібрання) відбувся перший офіційний концерт хору, присвячений роковинам смерті Тараса Шевченка.

Пропонуємо вам прочитати цікаві факти про цей хоровий колектив:

1. Національна капела України «Думка» є номінантом премії GRAMMY (2004) за краще хорове виконання.

2. Капела давала концерти у найзнаменитіших та престижних концертних залах світу – CONCERTGEBOUW (Амстердам), THE OLD WIC (Лондон), CARNEGIE HALL (Нью-Йорк), Національній опері та Національній філармонії Польщі (Варшава), Національних операх Мехіко, Аргентини, Уругваю, Чилі, неодноразово брала участь у музичних фестивалях Франції, зокрема Ля Шез Дьє, Аленсон, Безансон, Сен Мало тощо.

3. Крім того, «Думка» виступала із всесвітньо відомими музикантами – Еніо Морріконе, Хосе Каррерасом, Кшиштофом Пендерецьким, а також під орудою видатних диригентів, зокрема Двайта Беннета (Канада), Вальтера Хаупта (Німеччина), Міхаела Шьонгайта (Німеччина).

4. У 1927 році в капелі співала майбутня кінозірка, оперна співачка, володарка «Оскара» Милиця Кор’юс (США) – виконавиця головної ролі у голлівудській кінострічці “Великий вальс” (США, 1938).