ЧЕРЕЗ ТУ БАНДУРУ…

Творчі колективи факультету музичного мистецтва КНУКіМ традиційно на весні дають звітні концерти. Капела бандуристів КНУКіМ 13-ого березня провела такий концерт під назвою «Струни Кобзаревої душі» у Київському професійному коледжі з посиленою військовою і фізичною підготовкою і присвятила його 205-й річниці з дня народження видатного сина українського народу Тараса Григоровича Шевченка.

Різноманітну програму підготували студенти – бандуристи КНУКіМ під керівництвом диригента – заслуженого артиста України професора Андрія Іваниша і хормейстера – заслуженого діяча мистецтв України професора Володимира Курача. Програма поєднувала у собі музику і спів, декламацію і диригування, сольні виступи і твори у виконанні малих форм і повного складу капели.

На початку програми прозвучали вірші Великого Кобзаря – поему «Лілея» прочитала Оксана Кісь. Далі прозвучала пісня на вірші Т. Шевченка і музику сучасного композитора В. Степурка «Тече вода» у виконанні капели бандуристів і  ще один твір із Шевченкової спадщини на музику А. Штогаренка «Як би мені черевикі», який заспівала Лілія Поленчук.

Звучали «Псня про матір» на вірші Б. Олійника, «У Купальську ніч» на музику В. Павліковського, «Де вітер землю голубить» на музику І. Карабиця і вірші В. Губарця, «Не забудь» на музику Б. Янівського і вірші Б, Стельмаха, «Мати сіяла сон» на музику В. Тилика і вірші Б. Олійника, «Як надійшла любов» О. Білаша на вірші Д. Павличка, «Стелися барвінку» М. Лисенка та кілька українських народних пісень в обробці для ансамблю бандуристів. Пісню «Скрипка грає» М. Покропивного виконало тріо у складі студенток 2-го курсу Оксани Кісь, Вікторії Михалко і Ганни Бондаренко.

В традицій кнукімівської капели бандуристів є обов’язкова участь студентів випускових курсів у концерті у якості диригентів – керівники капели так готують студентів до державних іспитів і загалом до майбутньої професії. Цей концерт не став винятком – під майстерним керівництвом п. А. Іваниша і п. В. Курача свої твори диригували Марія Вийталюк, Наталія Ісмаїлова, Олена Федунів, Марина Бородько.

Завершився концерт піснею А. Кушніренка на вірші І. Кутеня «Я щаслива зроду», що виконав дует студенток 4-го курсу Марії Вийталюк і Олени Федунів, і лемківською народною піснею «Наша Анечка», яку зухвало і з підгнсеним настроєм виконав увесь склад капели.

Студенти Київського професійного коледжу з посиленою військовою і фізичною підготовкою із захопленням зустріли кнукімівських музикантів: оплесками зустрічали кожний твір, наприкінці концерту дружно дякували артистам і охоче із ними фотографувалися.

Додамо також, що концерт капели бандуристів КНУКіМ відбувся у співпраці із відділом патріотичного виховання та краєзнавчої роботи Київського міського будинку вчителя та в рамках проекту КНУКіМ і КМБУ «Етносвітлиця». Дякуємо п. Світлані Кобюк за організацію концерту, чекаємо на подальші спільні творчі зустрічі!