СПІВ ЗНІМАЄ БІЛЬ І ЗБІЛЬШУЄ ТРИВАЛІСТЬ ЖИТТЯ!

Факультет музичного мистецтва продовжує знайомити вас, дорогі друзі, із цікавими фактами про музику. Сьогодні – про лікувальні властивості співу! Медики вже давно звернули увагу на позитивний вплив музики і співу на здоров'я людей. А нещодавно американські вчені встановили, що спів не тільки приносить задоволення та покращує самопочуття, але й знімає біль і подовжує життя.

Щоб на собі відчути позитивний вплив співу не обов’язково бути професіоналом. Дослідники виявили, що коли людина співає, у мозку виробляються особливі хімічні сполуки, завдяки яким вона відчуває спокій і радість. Науковці припускають, що спів задіює молекули «відповідальні за емоції». Саме тому за допомогою співу можна не тільки висловити, а й викликати ті чи інші почуття.

Крім того, для гарного самопочуття надзвичайно важлива вібрація голосу, а відтворення в співі деяких голосних навіть сприяє очищенню організму від шлаків. Під час співу в організм людини надходить велика кількість кисню, внаслідок чого поліпшується кровообіг, знижується артеріальний тиск та нормалізується серцебиття. Покращення кровопостачання при співі, у свою чергу, активізує діяльність головного мозку. В результаті, поліпшується пам'ять, легше сприймається та засвоюється необхідна інформація. Крім того, поліпшення кровопостачання має загальну омолоджуючу дію та покращує стан шкіри.

Спів не тільки приносить задоволення, але й стимулює імунітет та сприяє збереженню молодості і мелодійності голосу. За даними медиків, у любителів щось наспівувати собі під ніс значно рідше болить горло, а також знижується сприйнятливість до простудних захворювань. Спів дуже корисний при захворюваннях легень, оскільки не тільки замінює дихальну гімнастику, але й сприяє розвитку грудної клітки та правильному диханню.

А літнім людям рекомендується відвідувати заняття з хорового співу, що не тільки приносить задоволення, але й стимулює імунітет. Пенсіонери-співаки рідше звертаються по медичну допомогу, рідше скаржаться на депресивні розлади, а також рідше падають і отримують травми. Крім того, у любителів поспівати голос довше залишається молодим.

Сьогодні уроки співу використовуються для лікування заїкання та покращення дикції. Іноді пісні застосовуються навіть в боротьбі з надмірною вагою. Так людям, які прагнуть схуднути, замість перекусу рекомендують заспівати дві-три пісні. Спів допомагає справлятися зі стресом і нервовим напруженням, знижуючи нервозність, надаючи бадьорості, енергії та відновлюючи душевні сили. Саме тому фахівці рекомендують співати як мінімум 5 хвилин на день, прирівнюючи спів до фізичних вправ.