ХОРОВА КУЛЬТУРА УКРАЇНИ: ТРАДИЦІЇ ТА СУЧАСНІСТЬ

На початку квітня на базі Національної музичної академії ім. П. І. Чайковського відбулася всеукраїнська науково – практична конференція «Хорова культура України: традиції та сучасність», організаторами якої виступила кафедра хорового диригування Національної музичної академії.

Завершальним етапом конференції став концерт сучасної хорової музики українських композиторів ХХ – ХХІ ст., за участі молодіжного хору «Світич» Ніжинського державного університету ім. М. Гоголя (кер. Л. Шумська), камерного дівочого хору Київської спеціалізованої школи ім. М. Лисенка (кер. Ю. Пучко-Колесник), камерного хору Київського інституту музики ім. Р.Глієра (кер. З. Томсон) та спеціально запрошених гостей – студентського хору «Anima» Київського національного університету культури і мистецтв (кер. Н. Кречко).

У виконані камерного складу хору «Anima» прозвучав твір Віктора Степурка «Хвалитиму Господа» (солісти Я. Комарніцький та П. Андріученко), а у виконані повного складу хору глядачі змогли насолодитися творами Я. Неске «Mironczarnia» (солісти Л. Баранова, Т. Романенко, А. Гутнік, Д. Мелещенко) та М. Кречко «Коломийки» (солісти Я. Комарніцький, В. Лозін, А. Гутнік, Л. Микоць).

Нагадуємо: художнім керівником і головним диригентом академічного хору «Anima» є Заслужена артистка України, доцент, музично-громадський діяч Наталія Кречко, хормейстери – Олена Грицюк та Назар Якобенчук. Вітаємо наш хор із ще однією важливою сходинкою у творчому житті колективу! Нових звершень!