МУЗИКАНТИ КНУКіМ У ВІДЕНСЬКІЙ ОПЕРІ

Ми вже розповідали вам про подорож українського народного хору імені С. Павлюченка факультету музичного мистецтва КНУКіМ до столиці Австрії – Відня та участь колективу у Міжнародному фестивалі хорових колективів. Окрім фестивальної програми студенти і викладачі ФММ КНУКіМ встигли побувати на кількох екскурсіях неперевершеними історичними краєвидами австрійської столиці, а також відвідати відому на весь світ Віденську оперу.

Разом із студентами ІІ-го курсу секції народно-пісенного та хорового мистецтва факультету музичного мистецтва КНУКіМ Віденську оперу відвідав куратор групи ТДН-27 Володимир Горобець. Думаємо, таку кураторську годину студенти запам’ятають на усе життя!

«Кавалер троянди. Музична комедія» (німецькою «Der Rosenkavalier. Komödie für Musik (op. 59)» - опера у трьох актах. Музика німецького композитора Ріхарда Штрауса (нім. Richard Strauss), лібретто австрійського письменника Гуґо фон Гофманнсталя (нім. Hugo von Hofmannsthal). Перше виконання твору відбулося 26 січня 1911р. у Дрезденському Оперному театрі Земпера (нім. Semperoper - Королівська опера).

Знаменитий віденський державний оперний театр Wiener Staatoper – заповітна мета не лише для прихильників оперного мистецтва. Це приголомшливе своєю красою будівлю було відкрито в 1869 році. Опера пережила розквіт в період імперії Габсбургів, коли почалася традиція проведення балів, і занепад після руйнівних бомбардувань 1945 року. Сьогодні відреставрована будівля знову тішить око туристів і жителів Відня.

Квитки залежно від вибраного місця, спектаклю і виконавців, коштує від 50 до 210 євро, іноді дорожче. Кнукімівці скористалися можливістю потрапити до опери майже безкоштовно: за годину-півтора до початку спектаклю починають продавати квитки на стоячі місця. Для цього передбачені зони на балконах і в партері. Місця в стоячих зонах обладнані перекладинами, об які можна спиратися, і – що є надзвичайно важливо – безкоштовним синхронним перекладачем! Відвідування Віденської опери назавжди запам’ятається студентам і буде найяскравішим життєвим спогадом!