Майстер-клас КОБЗАРЯ

Майбутні бандуристи – студенти Кафедри бандури та кобзарського мистецтва КНУКіМ взяли участь у майстер-класі відомого лірника і кобзаря, заслуженого діяча мистецтв України Володимира Кушпета.

Володимир Григорович закінчив Київське музичне училище імені Р. Глієра (клас бандури В. Лапшина), а 1971 року — Київську державну консерваторію імені П. Чайковського (клас бандури С. Баштана). Викладач Стрітівської вищої педагогічної школи кобзарського мистецтва, один із засновників відомого ансамблю «Кобза». Легендарна постать і неперевершений виконавець на старосвітських інструментах. Надзвичайно популярний в Україні та далеко за її межами він володіє глибоким голосом та майстерною грою на вересаївській кобзі, колісній лірі, торбані та старосвітській бандурі. Автор численних публікацій на кобзарську тематику та підручників «Самовчитель гри на старосвітських музичних інструментах – Кобза О. Вересая, бандура Г. Ткаченка, торбан Ф. Відорта» (Київ, 1997). «Старцівство: мандрівні старці-музиканти в Україні (XIX – поч. XX ст.)»: Наукове видання. (Київ 2007).

Володимир Кушпет натхненно поділився практичним та історичним досвідом про походження старосвітських музичних інструментів, особливостями гри, строю інструментів, а також – манери виконання. Розповів про зацікавленість і популярність в Європі нашими автентичними інструментами та українською культурою. Наприкінці зустрічі відбулася цікава дискусія між студентами та маестро щодо співіснування старовинних інструментів і сучасної старовинної бандури.