ЗВІТНИЙ КОНЦЕРТ АНСАМБЛЮ «КРАЛИЦЯ»

В рамках практичної частини щорічної наукової конференції «Дні науки ФММ КНУКіМ – 2019» відбувся весняний звітний концерт Лауреата міжнародних конкурсів і фестивалів, знаного далеко за межами України кнукімівського мистецького колективу – фольклорного ансамблю «Кралиця».

Під керівництвом заслуженого працівника культури України професора Івана Сінельнікова ансамбль «Кралиця», який існує в КНУКіМ вже 28-й рік, підготував цікаву і різноманітну програму. На сцені Київського академічного театру українського фольклору «Берегиня» - саме тут відбувся концерт - звіт фольклористів КНУКіМ, - звучали ліричні і жартівливі пісні, інструментальні твори з різних регіонів України, краличани також продемонстрували глядачам (а зала була переповненою!) два традиційні українські танки – «Шир» і «Крутак».

«Весна красна у плин пойшла» - так називалася програма фольклорного ансамблю «Кралиця» - тож лейтмотивом її стали весняні пісні і хороводи. Розмаїття чарівних молодих голосів, різнобарв’я традиційних строїв, цікаві стенографічні знахідки, справжній український колорит, надзвичайний талант і щирість, - саме цим відрізняється наша «Кралиця» від інших студентських колективів України.

Учасники «Кралиці» готувалися до цього звітного концерту увесь навчальний рік; пісні, заспівані краличанами, були здебільшого новими у репертуарі колективу, і усі вони були тепло і захоплено сприйняті публікою. А що вже говорити про пісні – легенди, що саме через перше виконання «Кралицею» стрімко поширилися Україною, як, зокрема, фінальна пісня концерту «Ой побреду – побреду», яку, стоячи, підспівував увесь зал!

Фольклорний ансамбль «Кралиця» дякує усім шанувальникам їхньої творчості за підтримку і шалені емоції! Дякуємо КАТУФ «Берегиня» за співпрацю! Чекайте відео з концерту у групі «Кралиця» у Фейсбук! До нових фольклорних зустрічей!