НАРОДНИЙ ХОР КНУКіМ В КНУ ІМ. Т. ШЕВЧЕНКА

18 квітня Український народний хор імені Станіслава Павлюченка КНУКіМ виступав в Інституті філології Київського національного університету імені Тараса Шевченка. Там розпочала роботу Міжнародна конференція «Фольклор – стратегічний ресурс нації». Захід організований Міністерством культури України з метою окреслення ефективних шляхів вивчення, збереження та популяризації української традиційної культури як важливого чинника національної ідентифікації, духовної деокупації та дієвого репрезентанта української самобутності на культурній мапі світу.

Урочистий спів славним кнукімівським хором Гімну України і духовного Гімну «Боже великий, єдиний» надав ходу усієї конференції святковості і надзвичайного піднесення. До участі в конференції були запрошені широке коло науковців-освітян, практиків-фольклористів, музеологів, фасилітаторів ЮНЕСКО з питань нематеріальної культурної спадщини, медійників, представників української діаспори, влади та громадських діячів.

Під час свого виступу Міністр культури України Євген Нищук зазначив, що завдання – зберегти багатство народної культури українців, яка є основою нематеріальної культурної спадщини великої європейської нації – сьогодні є одним із пріоритетних завдань Міністерства культури України. «Фольклор – це те джерело, яке породжує бажання творити свою ідентичність і свою державу, тому дуже важливо повертатись до цих правдивих витоків», - говорить Євген Нищук.

Під час конференції працюватили секції «Дванадцятих фольклористичних читань, присвячених професору Лідії Дунаєвській», а також відбувся практикум з реконструктивної фольклористики. Підсумком проведення конференції стало окреслення стратегічних векторів консолідації зусиль влади, освітньої, наукової спільнот, діячів культури та мистецтв, широкої громадськості у напряму фіксації, вивчення та популяризації фольклору задля збереження української нації.