ЛЕГЕНДА ПРО ПІАНІСТА

Факультет музичного мистецтва продовжує знайомити вас із шедеврами світового кінематографу, присвяченими темі музики. «Легенда про піаніста» (італ. «La leggenda del pianista sull'oceano» - «Легенда про піаніста посеред океану», англ. Legend of 1900 - «Легенда про Тисяча дев'ятисотого») - кінофільм італійського режисера Джузеппе Торнаторе в жанрі музичної драми.

Сюжет: після чергового прибуття лайнера «Вірджинія» у 1900 році з Європи в США кочегар Денні Будмен в салоні 1-го класу знаходить хлопчика, залишеного своїми іммігрантськими батьками в торговому ящику від лимонів. Так і з'явилося ім'я, дане всією командою – Danny Boodman T.D. Lemons 1900 хоча всі називали його – тисячадевятисотий, за роком народження. Наш герой – людина з незвичайним ім'ям, знайдений незвичайним чином, і подальша його доля теж виходить за рамки життя звичайної людини. Чому легенда? Тому що про долю цієї людини, ім'я якого не значиться в жодному документі, знають лише ті, хто одного разу зіткнувся з ним. Він став найталановитішим музикантом, але він ніколи не залишав корабель, на якому народився, не покидав свій світ, в якому навчався читати по бюлетенях скачок, в якому навчився розуміти людей і творити геніальну музику.

Весь фільм перед героєм постає вибір, зробивши який він, можливо, переверне не тільки своє життя, а й життя мільйонів людей, але щось його весь час зупиняє. Зійде чи ні він на берег? Граючи свою музику (яку, до речі, для фильму написав геніальний Енніо Морриконе), яка зводила з розуму всіх, він подорожував у своїх думках. Від того й імпровізація його була незвичайною, якоюсь неземною. На безкрайніх просторах він відчував себе скуто, а у вузьких рамках вільно. У нього був свій маленький світ. Світ, де він дарував музику, світ, де він жив почуттями та думками. Світ – де він був щасливий… Гарного вам перегляду: