НАУКОВІ СТУДІЇ ФОЛЬКЛОРИСТІВ

На факультеті музичного мистецтва КНУКіМ в рамках «Днів науки КНУКіМ – 2019» відбулася щорічна науково-практична конференція професорсько-викладацького складу, докторантів, аспірантів, магістрів і студентів « музика в діалозі з сучасністю: мистецькі, педагогічні, комунікаційні аспекти музичної культури України ХХІ століття».

В рамках конференції відбулися секційні наукові засідання студентів і викладачів спеціалізацій «бандура і народне інструментальне мистецтво», «академічне хорове мистецтво», «інструментально-оркестрове мистецтво», «народно-пісенне мистецтво (народний хор)». Завершальним акордом у «Днях науки ФММ – 2019» стало засідання секції музичного фольклору, яке відбулося 22 квітня.

Загалом на секцію було подано 25 тем для виступів від студентів і викладачів – фольклористів ФММ КНУКіМ. Підготовкою наукових виступів студентів – першокурсників опікувались кандидат мистецтвознавства, доцент Маргарита Скаженик і викладач Олег Коробов. Цікаві і змістовні доповіді проголосили Тетяна Чухно, студентка 3-го курсу («Зимові пісні Вітовського району Миколаївської області: жанри, мелотипи»), Мовчанюк Даря, студентка 1-го курсу («Купальська традиція села Яхни Фастівського району Київської області»).

Першокурсниці Женя Мазуренко і Настя Прачук підготували спільну доповідь «Весільні пісні села Яхни Фастівського району Київської області», про зимову традицію із цього села розповіла Руслана Матвєєва, теж студентка 1-го курсу. Третьокурсниця Тетяна Калиниченко за результатами виробничої практики підготувала цікаву доповідь «Авторська методика роботи із дитячим вокальним колективом Світлани Садовенко: театр пісні «Ладоньки» Києво-Святошинського ЦПРДЮ м. Києва». Ґрунтовно підготувалися до участі у конференції також магістранти Тетяна Біланюк і Святослав Овчаренко, третьокурсники Володимир Сінельніков, Божена Масляк, Софія Рубан, Іван Потапенко та інші.

Наукові пошуки студентів – музикантів КНУКіМ вже давно стали невід’ємною складовою навчально-виховного процесу на факультеті музичного мистецтва університету культури. «Дні науки ФММ КНУКіМ – 2019» відбулися на високому фаховому рівні і засвідчили різновекторність і ґрунтовність наукових розвідок кнукімівців – музикантів.