Сіверські наспіви

В лабораторії музичного фольклору і традиційної культури Кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва ФММ КНУКіМ відбувся майстер-клас із традиційного співу Чернігівського Полісся. Майбутніх фольклористів вокальним тонкощам навчали артисти ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди» Чернігівського обласного центру концертних програм і гастролей (художній керівник ансамблю – заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк).

«Сіверські клейноди» – невеликий за складом гурт (п’ять жінок і чотири чоловіки), який окрім концертної діяльності професійно займається експедиційно-дослідницькою роботою – записом, розшифровкою, розучуванням і сценічним втіленням перлин автентичного фольклору Сіверського краю, одразу захопив увагу всіх присутніх. А на цій зустрічі окрім студентів і викладачів Факультету музичного мистецтва були й гості з Київського ансамблю традиційної культури «Калина», організатори Всеукраїнського фестивалю весільного фольклору «Рожаниця», а також представники мистецьких спілок із Києва і Кривого Рогу.

Сергій Вовк – керівник «Сіверських клейнодів», до речі, є випускником нашої кафедри, тому у своєму вступному слові п. Сергій розповів не лише про свій колектив, його творчий шлях, дослідницьку і репертуарну політику, але й про студентські роки в Київському національному університеті культури і мистецтв, подякував викладачам, в яких навчався фаху й розумінню народного мистецтва – професорам Вікторії Шевченко, Станіславу Павлюченку, Наталії Перцовій, Івану Сінельнікову…

Чернігівські артисти заспівали чимало пісень, записаних ними в Крюківському, Городянському, Бобровицькому районах Чернігівської області, розповіли про діалектні особливості свого краю і жанрово-стильове різноманіття його фольклорної системи. Півтори години зустрічі пролетіли на одному диханні, всі присутні були захоплені майстерністю гостей з Чернігова.

Наприкінці майстер-класу завідувач секції музичного фольклору професор Іван Сінельніков нагородив колектив і його керівника дипломом за проведення майстер-класу в рамках етно-мистецького проекту фольклористів КНУКіМ «Іванова толока». Професор Петро Андрійчук наголосив на тому, що саме такі колективи, як «Сіверські клейноди», не дають загинути нашій традиційній культурі і транслюють її в поколіннях. А заступник декана ФММ професор Олена Скопцова зауважила, що такі випускники, як Сергій Вовк, є славою не лише кафедри, але й всього Київського національного університету культури і мистецтв!