Факультет музичного мистецтва

      ​​

Сіверські наспіви

В лабораторії музичного фольклору і традиційної культури Кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва ФММ КНУКіМ відбувся майстер-клас із традиційного співу Чернігівського Полісся. Майбутніх фольклористів вокальним тонкощам навчали артисти ансамблю пісні і танцю «Сіверські клейноди» Чернігівського обласного центру концертних програм і гастролей (художній керівник ансамблю – заслужений діяч мистецтв України Сергій Вовк).

«Сіверські клейноди» – невеликий за складом гурт (п’ять жінок і чотири чоловіки), який окрім концертної діяльності професійно займається експедиційно-дослідницькою роботою – записом, розшифровкою, розучуванням і сценічним втіленням перлин автентичного фольклору Сіверського краю, одразу захопив увагу всіх присутніх. А на цій зустрічі окрім студентів і викладачів Факультету музичного мистецтва були й гості з Київського ансамблю традиційної культури «Калина», організатори Всеукраїнського фестивалю весільного фольклору «Рожаниця», а також представники мистецьких спілок із Києва і Кривого Рогу.

Сергій Вовк – керівник «Сіверських клейнодів», до речі, є випускником нашої кафедри, тому у своєму вступному слові п. Сергій розповів не лише про свій колектив, його творчий шлях, дослідницьку і репертуарну політику, але й про студентські роки в Київському національному університеті культури і мистецтв, подякував викладачам, в яких навчався фаху й розумінню народного мистецтва – професорам Вікторії Шевченко, Станіславу Павлюченку, Наталії Перцовій, Івану Сінельнікову…

Чернігівські артисти заспівали чимало пісень, записаних ними в Крюківському, Городянському, Бобровицькому районах Чернігівської області, розповіли про діалектні особливості свого краю і жанрово-стильове різноманіття його фольклорної системи. Півтори години зустрічі пролетіли на одному диханні, всі присутні були захоплені майстерністю гостей з Чернігова.

Наприкінці майстер-класу завідувач секції музичного фольклору професор Іван Сінельніков нагородив колектив і його керівника дипломом за проведення майстер-класу в рамках етно-мистецького проекту фольклористів КНУКіМ «Іванова толока». Професор Петро Андрійчук наголосив на тому, що саме такі колективи, як «Сіверські клейноди», не дають загинути нашій традиційній культурі і транслюють її в поколіннях. А заступник декана ФММ професор Олена Скопцова зауважила, що такі випускники, як Сергій Вовк, є славою не лише кафедри, але й всього Київського національного університету культури і мистецтв!

 

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​