КОНЦЕРТ - ЛЕКЦІЯ ПАМ’ЯТІ ЯРОСЛАВА ВЕРЕЩАГІНА

У професійному становленні артиста - вокаліста, прерогатива надається практичному застосуванню своїх вмінь та навичок. Такою практикою для вокалістів є – концертний виступ, котрий надає нового творчого та професійного досвіду. Ще один з важливих факторів творчого розвитку починаючого артиста – репертуар, на базі якого відбувається професійне становлення. Поширеним явищем, в Україні, являється виховання молодого вокаліста на зразках світової музичної – вокальної спадщини, але постає питання, що робити з творами сучасних українських композиторів, як їх виконувати та розуміти нову музичну мову. Проблемою ХХІ сторіччя в музичному просторі саме України, є те, що ми забуваємо про митців другої половини ХХ століття, які за собою залишили велику низку вокальної та камерно - інструментальної музики.

Одним з таких композиторів, несправедливо забутих є – Ярослав Верещагін, котрий писав музику протягом всього життя. Ним написані твори в різних жанрах, вокальні – це обробки українських пісень, пісні, романси та кантати для сопрано, мецо-сопрано, баса та баритона, хорові твори для мішаного складу. З інструментальних жанрів – соната, сонатина, скерцо, варіація, сюїта, дивертисмент, концерт, які створені для виконання різними інструментами (віолончель, флейта, скрипка, фортепіано і т.д.), також безліч творів для ансамблів та оркестрів (духового, камерного, симфонічного).

Як зазначає молодий мистецтвознавець Софія Трусенко (випускниця кафедри академічного хорового мистецтва КНУКіМ 2016 р., нині - студентка НМАУ ім. П. І. Чайковського), твори Ярослава Верещагіна виконуються вкрай рідко та за наявності ювілейної дати, хоча його творчий доробок заслуговує на більшу увагу професійних музикантів. І саме за ініціативи Софії Трусенко, відбувся концерт - лекція пам’яті Ярослава Верещагіна, в Малому залі НМАУ ім. П. І. Чайковського, у якому взяли участь: колишня випускниця кафедри академічного хорового мистецтва КНУКіМ - Аліна Сердека, яка виконала твір автора «Колискова», та студент 4 курсу денної форми навчання – Ярослав Комарніцький (клас викладача заслуженої артистки України, доцента - Наталії Кречко).

У виконанні Ярослава прозвучала прем’єра твору «Стою на ганку», яка викликала бурхливі овації залу та проводжали артиста викриками «браво». Романс, який Ярослав виконував вперше, композитором був присвячений дружині, що була присутня в концертній залі.

Ми дякуємо Наталії Михайлівні Кречко, за підготовку та виховання професійних артистів та всебічний розвиток нової генерації музикантів України. А Ярославу бажаємо творчих успіхів та нових мистецьких проектів.

Автор - Олександр Кравчук