Факультет музичного мистецтва

      ​​

«Кралиця» на «Рожаниця-фест»

У День української писемності і мови в Національному центрі театрального мистецтва імені Леся Курбаса відбувся VII всеукраїнський фестиваль традиційного народного весілля «Рожаниця-фест». Організатор і автор творчої ідеї – студія етнічного мистецтва «Театр «Човен»» і його головний режисер – Роман Корнієнко. «Фестиваль весільної традиції «Рожаниця» засновано для відродження та подальшого розвитку традиційної культури Слов’янського Роду. Весільна традиція нині є уніфікованою і фактично забутою, а разом з нею відходить суть і мораль таїнства та сакральності обряду і продовження Роду в гармонії і достатку», – наголосив Роман.

Мета фесту в першу чергу є нагадування нашим сучасникам про своє коріння, а також демонстрування всього самого найцікавішого і красивого, що є в українській культурі: обрядів, музики, танців, дизайнерських досягнень і т. ін. Невипадково вже не вперше до участі у фестивалі організатори запросили фольклорний ансамбль «Кралиця» КНУКіМ (художній керівник – заслужений працівник культури України професор Іван Сінельніков).

На цьому фесті «Кралиця» була хедлайнером обрядової частини заходу: учасники нашого прославленого фольклорного колективу відкривали «Рожаницю» показом весільного обряду з Чернігівського Полісся, записаного керівником колективу і його студентами в 2005 – 2008 рр. під час фольклорних експедицій до Сіверського краю.

Глядачі захоплено спостерігали за весільними обрядовими діями у виконанні краличан: обрядом «завивання гільця» (гільце – символ дівочості), вдягання молодої, викупу нареченої свитою молодого, збирання посагу (приданого), благословення молодят батьками і проводів до вінця. Всі обрядові дії супроводжувалися співом автентичних пісень, записаних у чернігівських селах. Показ весільного обряду «Кралицею» плавно перейшов у загальні танці: і глядачі, і студенти-фольклористи КНУКіМ захоплено танцювали «Гречаники», «Краков’як», «Картошку» та інші народні танці.

 

До речі, у програмі фесту були виступи й інших українських фольклористів, приємно було розуміти, що більшість учасників «Рожаниці» – це випускники-фольклористи КНУКіМ, які вже є знаними не лише в Україні, але й у світі: презентували свій інструментально-вокальний проект «Візерунчасті пісні» Сусанна Карпенко і Максим Бережнюк, вокальний проект «Пісні Полісся» демонстрував Олексій Заєць, своєю енергією всіх захопили гурти «ЯроКупавиця» і «Тарута» (у складі колективів і випускники КНУКіМ). А завершувало «Рожаницю» неперевершене етно-дефіле «Народна мода» – колекцію своїх етно-суконь демонструвала київський дизайнер Оксана Полонець, яка тісно співпрацює з народними колективами Київського національного університету культури і мистецтв.

 

Отже, ми ще раз переконалися в тому, що українська культура і наші традиції є яскравими й неповторними, це перлина світової культури! Етнотрадиції нашого народу гідні найвищої похвали й турботливого до себе ставлення!

 

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​