​​​​

СВІТОВА КЛАСИКА УКРАЇНСЬКОЮ: “ФРАНЧЕСКА ДА РІМІНІ”

В рамках інтернет-проекту “ВІКІОМЕДІА Україна” та музичного проекту “Світова класика українською” в Будинку вчених НАНУ 24 червня 2019 року відбулася унікальна прем’єра – рідковиконувана в наших краях /та і загалом у світі/ опера Сергія Рахманінова «Франческа да Ріміні» заграла новими барвами і вперше прозвучала нашою рідною мовою! Солов’їною вона ще ніколи ніде не звучали, тож це була справжня світова прем’єра!

У Вікіпедії вже є розміщеною інформація : “Франческа да Ріміні – опера С. Рахманінова в одній дії, двох картинах з прологом та епілогом, лібрето М. Чайковського. Вперше поставлена у Москві 11 січня 1906 року під орудою автора. Українською опера була вперше виконана 24 червня 2019 в Будинку вчених НАНУ (переклад лібрето здійснив доктор фізико-математичних наук Максим Стріха)”.

В основі опери – відомий історичний факт. Дочка Гвідо де Полента, правителя Равенни, Франческа чарувала незбагненою красою. У 1275 році батько видав її заміж за знатного жителя міста Ріміні Джанчотто Малатеста, людини ззовні потворної. Франческа народила від свого чоловіка двох дітей, однак закохалася у його брата – Джанчотто Паоло. Заставши коханців разом, чоловік заколов обох.

Франческа да Ріміні – камерна опера, що наближається до оркестрової поеми і кантати, значну роль в який відіграє оркестр. В опері немає поділу на окремі номери, її дія розвивається безперервно. В картинах пекла, що обрамовують основну дію, репліки героїв вплітаються в оркестрову тканину, а хор, в основному, що співає без слів, використовується в якості тембрового забарвлення. Також хор використовується у розвинутій системі лейтмотивів, що супроводжують головних героїв опери.

Концертна зала Будинку вчених НАН України була заповненою вщент, ентузіазм молодих виконавців і постановників опери С. Рахманінова передався і публіці, яка надзвичайно позитивно сприйняла світову премєру опери “Франческа да Ріміні” в Києві. Значну роль у здійснені постановки опери відіграв провідний концертмейстер ФММ КНУКіМ Андрій Бондаренко /ідея, організація, музичний супровід/, а також концертмейстер ФММ КНУкіМ Оксана Сліпченко /музичний супровід/.

Хорові сцени опери були озвучені академічним хором ANIMA КНУКіМ /художній керівник і головний диригент – заслужена артистка України Наталія Кречко/. Загалом прем’єрна постановка була здійснена силами та ентузіазмом молодих оперних київських співаків, а також студентів і викладачів секції академічного хорового мистецтва факультету музичного мистецтва КНУКіМ і НМАУ ім. П. Чайковського. Вітаємо!

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49(096) 391-28-91(098) 398-20-30 Електронна пошта: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Консультуємо абітурієнтів за телефонами: (067) 314-49-10

✔  артист-вокаліст естрадного співу
Консультує: Попова Алла Борисівна, тел. (050) 207-37-73

✔  керівник капели бандуристів, артист оркестру / ансамблю / капели бандуристів, диригент, викладач