Факультет музичного мистецтва

      ​​

ПЕРШІЙ ПІСНІ ЕЛВІСА ПРЕСЛІ – 65 РОКІВ!

На початку липня 1954 року Елвіс Преслі записав свою пісню "That's All Right, Mama", яка стала першою в його музичній кар'єрі. Він став людиною, яка підірвала музичний світ свого часу. Елвіс Преслі був люблячим сином, чудовим співаком та кіноактором. Фанати вважають співака світовим королем рок-н-ролу. Пригадаємо його першу пісню, який виповнилося 65 (не віриться!!!) років!

Знаменитий співак народився в Америці, в штаті Міссісіпі, в 1935 році в містечку Тьюпело. Хлопець виріс в небагатій родині. Він сильно любив своїх батьків, особливо матір – Гледіс. З дитинства виростав в оточенні музики й релігії: постійно відвідував церкву та співав у церковному хорі. Вдома постійно звучало радіо, звідки хлопець вбирав пісні в стилі кантрі, госпел і традиційної естради. Одного разу він виступив на ярмарку з виконанням народної пісні "Old Shep", за що отримав приз. Вчасно розгледівши талант хлопця, мама на одинадцятиріччя подарувала першу в його житті гітару.

Після переїзду в Мемфіс (штат Теннесі) підліток почав усвідомлено і з великою зацікавленістю дізнаватись про особливості поп-музики, що звучала по радіо день і ніч. Часто буваючи на танцювальних вечорах і концертах знаменитих співаків, в 14 років зрозумів, що теж хоче стати естрадним співаком. В липні 1953 року Елвіс Преслі зайшов на студію "Sun", щоб записати в подарунок матері її улюблені пісні.

Він не знав, що вже тоді зробив перший крок, щоб згодом стати легендою. Ним зацікавився власник студії Сем Філліпс. Влітку 1954 року Сем запропонував йому взяти участь у записі пісні "Without You". Результат не влаштував нікого – ні Елвіса, ні музикантів, ні господаря фірми, який тоді зрозумів, що цьому виконавцю потрібен інший репертуар. Під час перерви, щоб заспокоїтися, Елвіс почав награвати відому пісню "That's All Right, Mama". Але в нестандартному ритмі і досить експресивно. Так, зовсім випадково народився перший хіт Елвіса Преслі.

До середини 1955 року у співака було вже близько 10 синглів, кожен із яких захоплено приймався молоддю. Новий стиль музики мав ефект вибуху бомби. Після запису декількох пісень молодого музиканта і його команду почали активно запрошувати на радіо і в клуби. Незабаром пластинки виконавця стали найбільш продаваними на півдні Америки. Справжній успіх став переслідувати співака. Його пісні займали перші місця в хіт-парадах, а пластинки блискавично розкуповувалися. До того ж про співака дізналися не тільки в США, але також і в Канаді, Англії, Африці та Італії. У 1956 році Елвіса Преслі вперше назвали справжнім королем рок-н-ролу в журналі "Вар'єте". Талант співака, важка праця, прагнення дарувати людям радість і стати успішним призвело до популяризації цього музичного жанру.

16 серпня 1977 року у віці 42 років кіноактор та виконавець помер. За офіційною версією – від серцевої недостатності. Досі побутує й інша версія його "смерті" – багато прихильників вважало, що він досі живий і про це свідчило чимало фактів, а деякі журналісти навіть стверджували, що насправді він ініціював свою смерть з різних причин і насправді помер лише у 90-х. Втім, плоди його геніальної творчості продовжують жити до сьогодні.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​