Факультет музичного мистецтва

      ​​

СПІВАЮЧИ – ОЗДОРОВЛЮЄМОСЯ!

spivliku-01.png - 201.62 KB

Дорогі наші читачі, сьогодні в рубриці «Цікаво про музику» поговоримо про те, як спів і заняття співом впливають на здоров’я людини.

spivliku-02.jpg - 86.12 KB

Фахівці рекомендують співати хоча б 5 хвилин на добу, прирівнюючи спів до фізичних вправ. Ось чому:

1) спів передає і надає тілу «правильні» вібрації, що піднімає наш життєвий тонус; до того ж під час співу в мозку людини виробляються особливі хімічні речовини, які допомагають нам відчути спокій і радість. Під час вокальних вправ в мозку людини активізуються зони, які відповідають за задоволення і він реагує на спів приблизно так само, як на оргазм або з'їдену плитку шоколаду. Тобто, виробляє ендорфіни - гормони щастя. А вони, як відомо, незамінні в боротьбі зі стресом і зміцнення імунітету.

spivliku-03.jpg - 70.82 KB

2) задоволення життям. Люди, які регулярно займаються вокалом, наприклад, співають у хорі або аматорському ансамблі, відчувають себе більш захищеними, соціально благополучними і в цілому більш задоволеними життям, ніж ті, хто цього не роблять. А також вони менш схильні до депресій.

3) природний нейростимулятор. Велике значення спів має для мозку і нервової системи в цілому. Воно сприяє інтенсивній роботі мозку, зміцненню нейронних зв'язків і «включенню» їх в реальність. Лікарі відзначають, що навіть літні люди, які страждають на хворобу Айльцгеймера, із задоволенням співають. І навіть якщо в звичайному житті вони часто забувають прості слова, то дорогі серцю пісні пам'ятають на зубок.

spivliku-04.jpg - 106.19 KB

4) як згадувалося вище, під час співу поліпшується кровообіг, що благотворно впливає на голосові зв'язки, мигдалини і численні лімфовузли, а значить, значно підвищує місцевий імунітет (простіше кажучи, ми рідше застуджуємося);

5) поліпшення кровопостачання при співі веде до активізації діяльності головного мозку: він починає працювати інтенсивніше, поліпшується пам'ять, легше сприймається будь-яка інформація;

6) (увага, дівчата!) Поліпшення кровопостачання голови в цілому омолоджує організм, поліпшується стан шкіри;

spivliku-05.jpg - 121.77 KB

7) спів дуже корисний при захворюваннях легенів, тому що не тільки замінює дихальну гімнастику, а й сприяє розвитку грудної клітини, правильному диханню, що значно зменшує число загострень, до того ж при регулярних заняттях в хорі в організмі підвищується рівень імуноглобуліну-А і гідрокортизону, які є ознаками хорошого імунітету;

8) в даний час розроблені методики, які лікують від заїкання за допомогою співу і допомагають поліпшити дикцію;

9) неймовірно, але факт: спів застосовується навіть при боротьбі із зайвою вагою: деколи надмірно повним людям пропонують при виникненні почуття голоду замість перекусу заспівати дві - три пісні.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
067-466-38-97 - Остапенко Лариса Вікторівна (освітній ступінь "Магістр")​