Фестиваль духовної пісні

Український народний хор ім. С. Павлюченка взяв участь у ХХІІ фестивалі духовної пісні візантійського обряду у Пряшеві (Словаччина). На урочистому зібранні були присутні поважні особи пряшівський Архієпископ, Митрополит Ян Баб’як і Генеральний консул України у Пряшеві Ольга Бенч.

Фестиваль відкрив пряшівський єпископ Мілан Лях

Духовно-мистецький захід проходив у Греко-католицькому Кафедральному храмі св. Івана Хрестителя. У фестивальній програмі переплелося багатоголосся пісенного мережива та яскравих мелодійних переливів греко-католицького і православного церковних хорів Пряшева, а також греко-католицького – із Братислави та екуменічного з Тельґарта.

Окремої уваги заслуговує виступ Українського народного хору ім. Станіслава Павлюченка Київського національного університету культури і мистецтв (художній керівник – кандидат мистецтвознавства, доцент Олена Скопцова). Це було незабутнє пісенне дійство, органічне і гармонійне поєднання церковних наспівів з авторськими і народними композиціями: урочистого «Многоліття», ліричної «Лелеченьки» та величавої «Боже великий єдиний, нам Україну храни!», – які супроводжувалися щирими оваціями.

По завершенні Митрополит подякував Генеральному консульству та хористам за прекрасну музичну програму, а свою промову закінчив закликом «Хай живе Україна!».

З радістю повідомляємо, що ХХІІ хоровий фестиваль духовної пісні у Пряшеві на сторінках словацької преси та Інтернет-ресурсів висвітлював відомий у Словаччині, Україні і світі етнограф – русин, доктор історичних наук Микола Мушинка, який на адресу нашого хору висловив теплі й щирі слова вдячності.

Київський хор представила митрополитові та пряшівській публіці Генеральний консул України Ольга Бенч

Публіка уважно слідкує за концертом киян. Перша зліва: Консул України Оксана Лищишина; в другому ряді – Генеральний консул України Ольга Бенч

Митрополит Ян дякує киянам

Більше інформації про тріумф українського народного хору імені Станіслава Павлюченка у Словаччині на сайті: