Майстер-клас Олександра Спаринського

Студенти Кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва Київського національного університету культури і мистецтв взяли участь у музичному майстер-класі Олександра Спаринського. Творча зустріч відбулася з ініціативи професора КНУКіМ, керівника фольклорного ансамблю «Кралиця» Івана Сінельнікова.

«Композитор, автор музики до 53 театральних вистав, п’яти мюзиклів, оперети, фолк-опери, 19 фільмів, 154 естрадних, дитячих, хорових пісень, ораторії, 96 характерних інструментальних п`єс; музикознавець, – автор 74 статей, радіо, телепрограм», – так сам себе на власному сайті ідентифікує п. Олександр Спаринський. Вікіпедія додає: «Автор музики до 19 кінофільмів, включаючи мультиплікаційні, хорової, електронної, характерної інструментальної музики, ораторій, авторських транскрипцій української автентики в жанрі World music. Автор музики майже двохсот пісень: дитячих, ансамблевих, поп, рок та камерних балад, фольклорних стилізацій. Продюсер низки українських колективів, організатор концертів, мистецтвознавчих лекцій, творчих звітів по всьому світу з метою популяризації українського мистецтва за кордоном у: Великобританії, Франції, Бельгії, Австралії, Голландії, Ірландії, Німеччині, Гонконзі. Музичний продюсер Центру фестивалів, масових дійств і концертних програм «Кобзар», – структури, що здійснює організацію та постановку міських і загальнонаціональних масових видовищних заходів: Свят Незалежності України, Днів Перемоги, Днів Києва, Новорічно-Різдвяних спектаклів, фестивальних та церемоніальних заходів, фольклорних свят, урядових концертів тощо. Авторська дискографія Спаринського становить 12 компакт-дисків, один DVD та 7 MC; у тому числі мультимедійні диски: «Різдо Христове – 2000» – перша у світі мультимедійна енциклопедія Українських Новорічно-Різдвяних свят; «Виходьте, веснянки!» – перший у світі мультимедійний диск про Весінній цикл святкувань в Україні; в той же час, – перший зразок прочитання українського фольклору в жанрі World music із залученням провідних виконавців України; «Чари Купальської ночі» – авторське, на межі фольклору, авангарду, джазу, електронної і сучасної музики прочитання традиційного музичного та етнографічного надбання».

Все це – лише частка досягнень великого митця і музиканта Олександра Спаринського.

Під час майстер-класу шановний гість розповідав про різноманітні способи сценічного і музичного втілення фольклорної традиції України, супроводжуючи промову відеорядом: від запису мультимедійних дисків до постановки великих концертів на фольклорному матеріалі із залученням великої кількості виконавців з різних колективів, як це, наприклад, відбувалося у постановках великих фольклорних блоків звітів м. Києва і Київської області в загальнонаціональному конкурсі народної творчості областей України.

Своєю енергетикою і емоційністю п. Спаринський спочатку здивував, а з рештою захопив усю аудиторію: «Нічого не бійтеся у творчості. Якщо ви насправді захоплені своєю справою, то обов’язково всьому навчитеся і досягнете своєї мети! Я заборгував Україні – досить довго працював за кордоном, тому моя головна мета – подорожувати світом і популяризувати українське мистецтво у всіх його проявах!».

Продовжився майстер-клас Олександра Спаринського презентацією його анімаційного фільму «Літа мої», продюсером і композитором якого він став. Художник-постановник аніме відомий український мультиплікатор Едуард Кірич. Фільм створено за мотивами картин всесвітньо відомої української художниці Марії Приймаченко (з нагоди 100-річчя великої мисткині). Чудова анімація передає глядачеві найголовніше у творчості Марії Приймаченко – перемогу добра і миру над злом. Мультфільм у вересні цього року вже став переможцем міжнародного фестивалю анімації в Болгарії.

Основні ролі у мультфільмі озвучили: відомий український актор і режисер Віктор Андрієнко, сам Едуард Кирич озвучив «хижачку», а роль Марії Приймаченко озвучила доцент КНУКіМ, викладач Кафедри фольклору, народнопісенного і хорового мистецтва Валентина Сінельнікова. В запису музичної доріжки фільму головну роль зіграв фольклорний гурт «Кралиця» нашого вишу, а дівчата з ансамблю – Аліна Князікевич, Ганна Тіщенко, Богуслава Кравченко і Світлана Машук ще й паралельно озвучили ролі дівчат, що йдуть до Марії в гості, а ще й деяких інших несподіваних персонажів (котиків, зайців, пташок і т. ін.).

Перегляд мультфільму супроводжувався оплесками і жвавою реакцією глядачів: сміх не затихав. Наприкінці зустрічі Олександр Спаринський наголосив: «Я не вірю в поняття «творча криза», я його не розумію! Якщо ви любите свою справу, якщо хочете чогось досягти, якщо у вас постійно є якісь проекти – то про яку кризу можна говорити?! Потрібно постійно працювати – мистецтво без праці не існує!».

Інформацію про мультфільм і трейлер можна переглянути на сайтах:

А всіх, хто хоче переглянути мультфільм «Літа мої» повністю, гостинно запрошуємо до лабораторії музичного фольклору і традиційної культури КНУКіМ (вул. Чигоріна, 20, ауд. 39).