Факультет музичного мистецтва

      ​​   

“ЯВОРИНА” В ГОСТЯХ У “КРАЛИЦІ”

Нещодавно на репетицію фольклорного ансамблю “КРАЛИЦЯ” факультету музичного мистецтва КНУКіМ завітали майбутні абітурієнти – 2020, а сьогодні – учасники народного художнього колективу “Дитячий фольклорний ансамбль “Яворина” школи мистецтв імені М. Леонтовича, що знаходиться на київський Троєщині.

Колектив створено у 1991 році. В репертуарі ансамблю – пісні, танці, святкові обряди, інструментальна музика, записані у фольклорних експедиціях на території Київщини, Чернігівщини та в Житомирському Поліссі. Сьогодні у складі колективу, яким усі ці роки керує знаний в Україні педагог – фольклорист Оксана Іванівна Мілевська, понад 70 співаків та музикантів – дітей віком від 6 до 17 років. Приємно, що довгий час хормейстером ансамблю “Яворина” є випускниця КНУКіМ і ансамблю “Кралиця” Ірина Бонковська, яка і організувала зустріч старшої групи свого дитячого колективу із краличанами.

Співпраця наших двох київських фольклорних колективів вже є традиційною і плідною: «Яворина», яка ставить за мету відродження, вивчення та збереження української національної пісенної спадщини, виховання молоді на зразках національної культури, виховала і дала нам в КНУКіМ вже кілька відомих в Україні і за її межами імен своїх вихованців, які, після навчання на факультеті музичного мистецтва КНУКіМ, тепер прославляють нашу країну всіма світами. Це наша улюблена і відома ДАХАБРАХА – Олена Цибульська, Ірина Коваленко і Ніна Гаренецька – наші яворинівські і кралицькі зірки. Це надзвичайно талановиті фольклористки – виконавиці Аліна Князікевич, Євгенія Степанушко, Світлана Шевченко – остання, до речі, теж сьогодні є педагогом по вокалу в «Яворині». Сьогодні студенткою 3-го курсу є Юлія Вітранюк – колишня яворинівка, а сьогодні – солістка “Кралиці”, гурту ZGARDA і переможниця І-го Всеукраїнського Київ-етно-мюзик-фесту “Віртуози фолку” в номінації “сольний спів”.

Зустріч “Кралиці” і “Яворини” була цікавою і різноманітною: ми співали один одному, вчили пісні і опановували премудрості народної манери співу під керівництвом професора КНУКіМ Івана Григоровича Сінельнікова, просто спілкувалися і знову співали. Наші емоції передають фотографії, а ми сподіваємося, що влітку – 2020 секція музичного фольклору ФММ КНУКіМ поповниться новими випускниками дитячого ансамблю “Яворина”.

м. Київ, вул. Чигоріна, 20, ауд. 48, Телефон: (044) 284-51-49 (деканат), Електронна пошта: GRUCYNJ@I.UA

Консультуємо абітурієнтів за телефонами:
098-398-20-30 - Сінельнікова Валентина Володимирівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "музичний фольклор")
067-920-65-74 - Скопцова Олена Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (народний хор)")
067-279-73-74 - Кречко Наталія Михайлівна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "диригентсько-хорове мистецтво (академічний хор)")
068-776-07-08 - Дорофєєва Вероніка Юріївна (освітній ступінь "Бакалавр", спеціалізація "бандура і кобзарське мистецтво")
096-391-28-91 - Пістунова Тетяна Василівна (освітній ступінь "Магістр")​