МАЙСТЕР-КЛАС “КРАЛИЦІ” В ОЛЕКСАНДРІЇ

Фольклорний ансамбль “Кралиця” факультету музичного мистецтва КНУКіМ та його незмінний керівник – заслужений працівник культури України доцент Іван Сінельніков провели майстер-клас для студентів і викладачів Олександрійського коледжу культури і мистецтв, що на Кіровоградщині.

Цікавою і змістовною була зустріч нашого знаного далеко за межами України фольклорного колективу із музикантами – студентами коледжу культури в Олександрії. Місто зустріло кнікімівських фольклористів сонечком і ясним осіннім днем, сонячною була і зустріч.

Іван Григорович Сінельніков продемонстрував особливості власної методики роботи із студентським фольклорним колективом, студенти під керівництвом досвідченого викладача відтворювали твори різних регіонів України, у тому числі, до речі, Кіровоградщини, демонструючи різнорегіональні вокальні особливості творів.

“Кралиця” співала і ліричних багатоголосних пісень, і жартівливих танцювальних, учасники ансамблю демонстрували цікаві сценічні знахідки, що допомагають втілювати та популяризувати на сцені різноманітний фольклорний матеріал. Були і сольні виступи, як, наприклад, яскравий спів нашого дзвінкого народного сопрано – студентки 4-го курсу Софії Рубан – сьогоднішньої солістки кнукімівського фольклорного ансамблю і переможниці ІІ-го Всеукраїнського фольклорного фестивалю “Київ-етно-мюзик-фест “Віртуози фолку”” у номінації “Сольний спів” у 2018-му році, а у минулому – випускниці Олександрійського коледжу культури і мистецтв.

Цікавою складовою майстер-класу киян стала участь у ньому студентів Олександрійського коледжу – учасників фольклорного ансамблю “Ладо”, яким керує колишня випускниця ФММ КНУКіМ, а сьогодні – викладач коледжу культури і мистецтв в Олександрії п. Леся Погорєла. Спочатку олександрійці з острахом виходили на сцену до краличан, але під майстерним керівництвом Івана Григоровича Сінельнікова в решті-решт співали, і ще як, усі.

Фольклорний ансамбль “Кралиця” КНУКіМ дякує Олександрійському коледжу культури і мистецтв за запрошення на гостини, а керівництву Київського Національного університету культури і мистецтв – за сприяння у здійсненні подорожі до сонячної Олександрії. Сподіваємося, що наша співпраця буде розростатися, і факультет музичного мистецтва КНУКіМ влітку – 2020 поповниться талановитими вступниками з випускових курсів Олександрійського коледжу культури і мистецтв.