«Шпилясті кобзарі» підкорили різдвяну Європу

Справжнє бандурне шоу в Anton Fingerle Bildungszentrum (м. Мюнхен) влаштували випускники Кафедри бандури і кобзарського мистецтва Факультету музичного мистецтва КНУКіМ Юрко Миронець, Сергій Потієнко, Володимир Вікарчук і Данило Носко – «Шпилясті кобзарі».

До Німеччини артисти завітали на творчу зустріч зі студентською громадою Українського вільного університету м. Мюнхена і представниками української діаспори. Двогодинний концерт відбувся за сприяння Баварської Державної канцелярії, Ради іноземців та під патронатом Генерального консульства України в Мюнхені.

Глядачі змогли насолодитися неперевершеними барвами українського музичного мистецтва. Зі сцени звучали як народні пісні, так і сучасні світові хіти, кавер-версії та попурі, інструментальна музика і клубні композиції. На завершення вечора і артисти, і глядачі виконали гімн України.

«Шпилясті» виступали і просто неба для всіх жителів міста. А саме на різдвяному ярмарку (Weihnachtsmarkt), що на Münchner freiheit str.. Такі ярмарки проводяться щороку, традиційно впродовж Різдва та Нового року в центрі та на околицях Мюнхена.

Спеціально для «Шпилястих» українською громадою міста була підготовлена змістовна культурно-екскурсійна програма: музиканти із задоволенням побували на Марієнплатці та Карлсплатці, відвідали Мюнхенський Олімпійський комплекс і музей BMW, музичні магазини та торгові центри, ратуші, старовинні церкви і костьоли.

Також бандуристи подорожували містом Фюссен, що поблизу кордону з Австрією. Неподалік міста знаходяться два відомих баварських замки Нойшванштайн і Хоеншвангау. Одним із цих замків – Нойшванштайном (нім. Schloß Neuschwanstein) – романтичним замком баварського короля Людвіга II у південно-західній Баварії, спеціально для «Шпилястих» була організована окрема екскурсія.

Тиждень у Баварії пролетів непомітно, «Шпилясті кобзарі» щиро вдячні товариству Україна-Мюнхен та особисто Ірені Бобин за запрошення, «Рідній школі» за теплий прийом, активу української діаспори у Мюнхені – за цікаві і змістовні екскурсії.

«Шпилясті кобзарі» – креативний секстет молодих хлопців-бандуристів під керівництвом переможця талант-шоу, бандуриста Ярослава Джуся, випускники Кафедри бандури і кобзарського мистецтва Факультету музичного мистецтва КНУКіМ Юрко Миронець, Сергій Потієнко, Володимир Вікарчук і Данило Носко. Гурт виконує українські народні та авторські пісні, інструментальні твори й українське ретро по-новому – у стилі «музичний шарж». Усі учасники неповторні та оригінальні, починаючи від кольору волосся, зовнішності і закінчуючи тембром голосу, рисами характеру. До того ж учасники гурту належать до певних молодіжних субкультур і віддають перевагу абсолютно відмінним стилям музики. Але всіх їх, таких на перший погляд різних, об’єднує любов до української мови, пісні та рідної землі. Отже, «Шпилясті» – це нові обличчя традиційного українського мистецтва, новий погляд на старовинний народний інструмент і, звісно, справжнє бандурне шоу!