Музичний майстер-клас

Студенти-інструменталісти – учасники Джаз-бенду КНУКіМ в черговий раз долучилися до світу майстерної, професійної і інтерпретаційної музики. Цього разу майстер-клас давав один із найкращих джазових гітаристів України, композитор, переможець міжнародного джазового конкурсу «Додж-Джуніор-2007» Олександр Павлов.

Музичні інтереси запрошеного артиста – широкі: популярна музика, рок, джаз, класика з піджанрами та стильовими відгалуженнями. Саме це дозволяє йому бути учасником кардинально різних колективів. Наприклад, він був учасником арт-рок-гурту «Нічлава», джазового бенду «Night Groove», ансамблю співачки Таїсії Повалій, лідером ф’южн-групи «Links».

«Важливе значення для створення якісної музичної інтерпретації при грі на гітарі або інших інструментах є усвідомлення виконавцем трьох складових: тембру, звуковисотності і ритму», – з цієї фрази майстер розпочав зустріч із молоддю.

Олександр Анатолійович продемонстрував кілька цікавих, але складних вправ на розвиток поліритмічного мислення музикантів. Зокрема, молоді сподобалася, як музикант, вистукуючи руками на різні долі, одночасно співав мелодію джазового стандарту Дюка Еллінгтона «Caravan».

Свій майстер-клас Олександр Анатолійович побудував у формі діалогу, попросивши усіх присутніх задавати питання. Найбільше студенти цікавилися саме звуковисотністю, бо, саме вона є основною з найважливіших музичних фарб – мелодій, ладів, інтервалів, акордів. Музикант звернув увагу молодших колег на те, що для побудови імпровізаційних ліній потрібно мати добре розвинений внутрішній слух: «Коли ви граєте будь-яке соло, намагайтеся заздалегідь почути те, що хочеш заграти, майте на слуху гармонічну послідовність», – порадив гість.

Надзвичайний музично-професійний підхід є продовженням серії майстер-класів відомих українських джазових музикантів, організатором і натхненником яких є заступник декана Факультету музичного мистецтва Тетяна Пістунова.

Наступна подібна зустріч відбудеться 18 лютого 2014 року. До Київського національного університету культури і мистецтв цього дня завітає Родіон Іванов. Запрошуються усі бажаючі!